İngilizce öğrenmek için en iyi 10 blog sitesi

İnternet şüphesiz günümüzün en önemli bilgi kaynağı. Aklımıza takılan her soruda internet gibi cevabını saniyeler içerisinde bulabileceğimiz bir kaynağımız var.

Bu kaynağı tabii ki sadece aklımıza takılan sorulara cevap bulmak için kullanmıyoruz. Bugün artık internetin sunmuş olduğu bilgiye hızlı erişim yolları sayesinde kendimizi eğitmemiz geçmişe göre oldukça kolay.

İnsanlar artık online olarak her konuda bilgi edinebiliyor. Ancak ne yazık ki bu bilgilerin önemli bir kısmı dünya dili diyebileceğimiz İngilizce ile yazılmış durumda. Bu nedenle internetten bir şeyler öğrenmek İngilizce bilenler için daha kolay.

Gelin, şimdi birlikte interneti İngilizce öğrenmek için nasıl verimli kullanabileceğimize daha yakından bakalım. Burada sizlere İngilizce öğrenebileceğiniz 10 blog sitesinden bahsetmek istiyoruz.

Hadi daha fazla uzatmadan konuya başlayalım.

Mate

Tam olarak bir blog sitesi olmasa da dil öğrenmek isteyen kişilerin aşağıda belirteceğimiz blog sitelerinde bilmedikleri kelimeleri doğrudan klasik bilgisayar çevirisinin çok ötesinde çevirmesini sağlayacak bir internet tarayıcısı eklentisi.

100’den fazla dili bünyesinde barındıran bir eklenti olan Mate üzerinden tüm bu dillerdeki yabancı kelimeleri kolaylıkla çevirebileceksiniz.

Mate’e https://gikken.co/mate-translate/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

The Londoner

The Londoner, adından da anlaşılabileceği gibi Birleşik Krallık ve özellikle de Londra üzerinde bir blog sitesi. Londra’da yaşayan bir kadının kendine ve şehrine dair yaşadığı her şeyi paylaştığı bir site.

Sitenin sahibi Rosie, The Londoner’da kendine ve Londra’ya dair her şeyi paylaşıyor. Orta düzeyde İngilizce bilenler, The Londoner üzerinde gayet sade bir dille yazan Rosie’nin blogunda İngilizcelerini geliştirebilirler.

Sitenin adresi: https://www.thelondoner.me/

BBC Learning English

İngiltere’nin resmi yayın kuruluşu olan BBC’nin İngilizce öğrenmek isteyenler için özel olarak geliştirmiş olduğu BBC Learning English üzerinde her yaştan öğrenciler için materyaller bulunuyor.

İster henüz ilkokul çağında bir çocuk olun isterseniz orta yaşlı bir yetişkin BBC Learning English üzerinden yaş grubunuza uygun içeriklerle kolayca İngilizcenizi geliştirebilirsiniz.

Sitenin adresi: https://www.bbc.co.uk/learningenglish/

British Council

İngilizcesini uluslararası düzeyde belgelemek isteyen kişilerin bunu yapabilecekleri iki sınav bulunmaktadır. Bunlar bilindiği üzere; IELTS ve TOEFL sınavlarıdır. İşte British Council bu sınavlardan IELTS’i düzenleyen kuruluştur.

Özellikle uluslararası İngilizce yeterlilik sınavlarından yeterli puanı almak için hazırlanan kişilerin bu sınavlardan birini hazırlayan British Council’in İngilizce öğrenmek isteyenler için özel olarak hazırladıkları bir siteden faydalanarak İngilizce öğrenmeleri oldukça mantıklı olacaktır.

Sitenin adresi: https://learnenglish.britishcouncil.org/

EngVid

Yine tam anlamıyla bir blog sitesi olmasa da İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin bunu pratik bir şekilde yapabilecekleri bir site EngVid.

Dünyanın farklı ülkelerinden gönüllü İngilizce öğretmenleri tarafından kurulan bir dil platformu olan EngVid üzerinden gönüllü İngilizce öğretmenlerinin derslerini ücretsiz bir şekilde izleyerek İngilizcenizi üstelik tamamen ücretsiz bir şekilde geliştirebilirsiniz.

Site adresi: https://www.engvid.com/

World of Wanderlust

Tam bir gezi blog sitesi olan World of Wanderlust ile dünyanın dört bir yanını ilgi çekici içerikler ile görebileceksiniz. Oldukça kaliteli içerikleri bünyesinde barındıran bir site olan World of Wanderlust macera arayanlardan sadece kafa dinlemek için gezmek isteyenlere kadar çok farklı gezi rotalarını okuyucularına aktarıyor.

World of Wanderlust’un sihirli dünyasına girerek İngilizcenizi birbirinden ilgi çekici gezi içerikleriyle geliştirebilirsiniz.

Humans of New York

İngilizce insan hikayeleri okumak istiyorsanız bu site tam size göre. Humans of New York, adından da anlaşılacağı gibi dünyanın dört bir yanından New York’a gelen kişilerin hikayelerini İngilizce anlattıkları bir insan hikayeleri blog sitesi.

Humans of New York’ta yüzlerce farklı kişinin ortak birleşme noktası olan New York’a hayatlarının nasıl ilerlediğini tüm çıplaklığıyla görebileceksiniz. Humans of New York’ta yer alan bu çarpıcı hayat hikayelerinin gerçek olduğunu bilmek de okurken sizi gerçekten etkileyecek.

Site Adresi: https://www.humansofnewyork.com/

Young Adventuress

Dünyanın farklı yerlerinde yaşamayı kendine hayal edinmiş bir genç kız olan Lis’in bu hayalini nasıl yaşadığını anlattığı kişisel blog sitesi olan Young Adventuress sitesi bir diğer İngilizce öğrenebileceğiniz blog sitesi.

Young Adventuress’te saatlerinizi nasıl geçirdiğinizi anlamayacaksanız. Özellikle kariyerine yurtdışında devam etmek isteyen kişilerin yurtdışında bir kariyeri nasıl inşa edeceğine yönelik püf noktaları doğrudan bunu tecrübe eden bir kişinin ağzından dinlemek gerçekten ilham verici olacak.

Vocabulary

Dil öğrenmek isteyen herkes bilir ki bir dili tam manasıyla öğrenmek demek o dilin kuralları ve yapısını öğrenmek demek değildir. O dilde ne kadar çok kelime biliyorsanız o dile o kadar hakimsinizdir. Nitekim İngilizce öğrenmek isteyen pek çok kişi de dilin basit kurallarını öğrendikten sonra iş kelime öğrenmeye geldiğinde ne yazık ki pes ediyorlar.

İşte bu noktada yardımınıza vocabulary.com yetişiyor. Vocabulary, sadece kelime öğrenme üzerine kurulu bir site. Dolayısıyla Vocabulary ile kelime dağarcığınızı geliştirebilirsiniz.

Site adresi: https://www.vocabulary.com/

Tandem

Bilindiği üzere; iki kişinin sürdüğü bisikletlere Tandem ismi verilmektedir. Bu uygulama da bu şekilde sürülen bisikletleri rol model alarak iki kişinin karşılıklı olarak birbirlerine dil öğretmelerini temel almaktadır.

Sitede sadece İngilizce pratiği yapılmıyor. Dünyanın dört bir tarafından farklı diller üzerine de pratik yapılabilen bir site olan Tandem’de örneğin, siz Türkçe pratik yapmak isteyen birine Türkçeyi öğretirken sizinde İngilizce pratik yapmak istediğiniz birini bulduğunuzda birbirinize karşılıklı olarak konuştuğunuz dillerin ince noktalarını öğretmiş olacaksınız.

Site adresi: https://www.tandem.net/

<div class="fb-post" data-href="https://www.facebook.com/istikamettv/posts/2893415024228986" data-width="500" data-show-text="true"><blockquote cite="https://www.facebook.com/istikamettv/posts/2893415024228986" class="fb-xfbml-parse-ignore"><p>Ramazan Ayı'nın Son On Günü İtikafa Hazırlık🙂</p><a href="https://www.facebook.com/istikamettv/">İstikamet TV</a> paylaştı:&nbsp;<a href="https://www.facebook.com/istikamettv/posts/2893415024228986">19 Nisan 2021 Pazartesi</a></blockquote></div>

Author: mtk

Selam ben Mertkan, Resim aşığı bir insan olarak en özgün fotoğrafları bulur onları derler ve yazı haline getiririm. Bunu yaparken de büyük keyif alırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler