Cihazınızda Fark Yaratacak Birbirinden Yaratıcı Android Uygulamaları

Android cihazların esnek kullanım şekilleri nedeniyle kullanıcılarına bir kullanım özgürlüğü sunduğu bir gerçek. Apple ile kıyaslandığında özellikle uygulama noktasında sınırsız seçenek Android cihazlarda yer alıyor.

Bu geniş alternatifler o kadar farklı kullanım şekilleri sunuyor ki hiç aklınızda olmayan şeyleri yapabilmek bu uygulamalar sayesinde mümkün hale gelebiliyor.

Biz de bu yazımızda Android cihazlarda kullanılabilecek birbirinden farklı uygulamaların bazılarından bahsetmek istiyoruz. Dilerseniz başlayalım.

1. mSpy

mSpy logosu

mSpy uygulamasını kullanarak kendi cihazınızdan yine bu uygulamanın kurulu olduğu bir cihazı her yönüyle takip etmeniz mümkündür. Bu özelliğiyle mSpy bir telefon takip etme programı olarak faaliyet göstermektedir.

Uygulamayı kullanabilmek için takip etmek istediğiniz telefona ve kendi telefonunuza kurulum yapmalısınız. Kendi telefonunuza kurulum yapmadan yine internet üzerinden mSpy’ın kendi internet sitesinden açacağınız oturum ile masaüstü bir cihazdan dahi takip işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Ancak her halükarda bu uygulamanın hedeflediğiniz cihazda kurulumunun yapılmış olması gerekmektedir.

Uygulamanın kurulumu gerçekleştirildikten sonra takip etmek istediğiniz cihazın tüm verilerini görebilirsiniz. Bu veriler arasında takibini yapmak istediğiniz telefona gelen giden aramalar, mesajlar, e-posta iletileri ve hatta Whatsapp mesajları dahi bulunmaktadır.

2. Tambu Klavye

Tambu akıllı klavye uygulaması logo

Tamamen Türk yapımı bir uygulama olan Tambu akıllı klavye uygulaması, klavyenize renk katacak. Tambu’nun klavyesini kullanarak uygulama değiştirmeden tek tıkla kafe ve restoranlara tıpkı Google Klavye’deki gibi erişim sağlamak mümkündür. Bununla birlikte Türkçe atasözleri ve deyimlerinin otomatik kullanıma imkan tanıması ve yine birbirinden eğlenceli çıkartmaları kullanıma sunuyor olması Tambu’nun diğer avantajları arasında yer almaktadır.

3. Arama Kaydı – Cube ACR

ACR telefon kayıt uygulaması

Telefonunuzu kullanarak yaptığınız tüm görüşmeleri Cube ACR uygulamasını kullanarak kaydedebilirsiniz. Özellikle iş ile ilgili görüşmelerde alınan çok önemli bilgi ve talimatlar söz konusu olduğunda ACR uygulamasının işlevi hayati derecede önem arz edebilmektedir.

ACR Google Play Store’da 500.000’e yakın kişi tarafından indirilmiş ve kullanılmış oldukça yaygın bir uygulamadır. İş hayatı için olmazsa olmaz uygulamalardan biri olan ACR, 5 üzerinden 4.2 puan alarak da kalitesini ortaya koymayı başarmıştır.

4. Adobe Lightroom

Adobe Lightroom logo

Android cihazlarda kullanılabilecek en iyi fotoğraf düzenleme uygulaması olarak Adobe Lightroom’u tavsiye edebiliriz. En iyi dememizin sebebi elbette ki sadece alanının en iyisi olan Adobe tarafından geliştirilmiş olması değil. Bunun en önemli sebebi Adobe’un telefonlarda kullanım amacıyla geliştirmiş olduğu bir uygulama olmasının yanı sıra kullanımının da oldukça pratik halde yapılabilmesidir.

Adobe Lightroom uygulaması ile çektiğiniz fotoğrafları kolayca düzenleyebilirsiniz. Pratik bir şekilde ışık ayarı ve kontrast düzenlemelerini gerçekleştirebilirsiniz. Yine Adobe Lightroom uygulamasında ileri düzey RAW düzenlemeler için ücretli sürüm kullanabilirsiniz. Ancak temel düzeyde örneğin; Instagram için atılacak fotoğraflarda ücretsiz sürüm gayet yeterli bir kullanım sunacaktır.

5. Audify

Audify uygulama logosu

Telefonlarımız artık o kadar çok hayatımızın içinde yer alıyor ki araçlarımız dahi yanıbaşımızda telefonlarımızın olmasını istiyoruz. İşte Audify bu işlem için geliştirilmiş bir uygulamadır. Araç içerisinde kullanım imkanı sunan Audify, siz aracınızda seyir halinde ilerlerken telefonunuza gelen bildirimleri size okur. Bununla birlikte telefonunuzun araçla uyumlu bir şekilde kullanılabilecek bütün özellikleri Audify uygulamasının bünyesinde yer almaktadır. Bunlar arasında aracınızın park yerini kaydetmeden tutun müzik dinlerken dinlediğiniz müzik bölünmeden bir diğer yandan da bildirimleri alabilmeye kadar birbirinden farklı seçenekler sunmaktadır.

Uygulamanın tek dezavantajı olarak şu an için Türkçe dil desteğinin bulunmuyor olması gösterilebilir. Nitekim şu anda uygulamayı kullanacaksanız bildirimler İngilizce okunacaktır.

6. AppLock

app lock uygulama logosu

AppLock adından da anlaşılabileceği üzere telefonunuzdaki tüm dosyalara yüzünüzü kullanarak giriş yapabilmenizi sağlayan bir uygulama. Bu uygulamanın en önemli özelliği ise sadece yüzünüzü kullanarak değil sesinizi tanımlayarak da uygulamaya giriş yapma imkanını sunuyor olmasıdır.

AppLock uygulamasıyla telefonunuzdaki tüm dosyalara dilediğiniz şekilde gerek yüzünüz gerek sesinizle girebilirsiniz. Tüm dosyaları kilitleyebilirsiniz. Uygulamanın bir diğer önemli özelliği ise cihaz sahibinin fotoğrafını kullanarak yaşanabilecek giriş işlemlerine karşı yüz tanımada hareketli ifadeyi zorunlu tutuyor olmasıdır.

7. Airdroid

airdroid logo

Airdroid uygulaması, telefonunuzdaki tüm uygulama ve bildirimleri bilgisayarınızdan takip etme imkanı sunan bir uygulamadır. Uzaktan erişim sağlayan ve telefondaki tüm bildirimleri bilgisayar üzerinden kontrol etmeyi sağlayan Airdroid uygulamasıyla bilgisayar başında çalışanlar için geniş bir hareket alanı sağlanmaktadır. Airdroid uygulamasını indirmek için tıklayınız.

7. HoverChat

hoverchat uygulama logosu

Hoverchat uygulaması da yine Android işletim sistemini kullananlar için oldukça faydalı bir uygulama olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Çoğu zaman telefonunuzdan film izlerken veya başka bir aktivite gerçekleştirirken gelen mesajlara cevap vermek sizin için yorucu olabilir. İşte Hoverchat bu problemi çözmek için geliştirilmiş bir uygulamadır.

Telefonunuzdan film izlerken aynı anda gelen mesajlara cevap vermeyi mümkün hale getirmektedir. Mesaj ekranının saydamlık düzenlemesini yapmaya da imkan tanıyan Hoverchat uygulamasıyla izlediğiniz filmi veya diziyi bölmeden gelen mesajlara kolayca tek bir ekranda cevap vermeniz mümkün olmaktadır.

Android cihazlarda bunlardan çok daha fazla uygulama elbette kullanılabilmektedir. Her geçen gün ilerleyen uygulama geliştirme dünyasında Android cihazlardan farklı cihazlar için de kullanılabilecek akıllı çocuk saatleri incelemesi için tıklayınız.

Author: mtk

Selam ben Mertkan, Resim aşığı bir insan olarak en özgün fotoğrafları bulur onları derler ve yazı haline getiririm. Bunu yaparken de büyük keyif alırım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler