Futbol ile ilgili kapak fotoğrafları

Şüphesiz futbol, günümüzün en popüler sporu. Pek çok insan için futbol asla sadece bir spor değil, adeta bir tutku. Dolayısıyla insanlar da tuttukları ve destekledikleri futbol takımlarını hayatlarının her yerinde yer vermeye çalışıyorlar. Bu kimi zaman bir atkı, kimi zaman bir tişört ve kimi zaman da bir forma oluyor. İnternet çağındaysa bu artık sosyal medya profilleri oldu. Biz de bu yazımızda sosyal medya hesabınızda kullanabileceğiniz futbol ile ilgili kapak fotoğrafları örneklerini sizlere sunmak istedik. Dilerseniz başlayalım.

Futbol ile ilgili kapak fotoğrafları erkeklerin en gözde sosyal medya görüntüleri arasında yer alıyor.

futbol ile ilgili kapak fotoğrafları

Şüphesiz, futbol ile ilgili kapak fotoğrafları, en çok erkekler tarafından tercih ediliyor. Aslına bakılırsa geçmiş dönemlere kıyasla günümüzde çok daha fazla kadının futbolu desteklediğini görüyoruz. Ancak yine de kadın futbol taraftarları ile erkek futbol taraftarları arasındaki fark karşılaştırılamayacak ölçüde fazladır.

Galatasaray kapak fotoğrafı örneği

Ülkemizde de dünyanın diğer ülkelerinde olduğu gibi en çok ilgi gören spor futboldur. Türkiye, dünyanın futbol ülkeleri klasmanında sayılacak ülkelerinden biridir. Uluslararası arenada dönem dönem yaşadığı başarılarla Türk takımları isimlerinden çokça söz ettirmiştir. Türkiye’de yapılan araştırmalara göre taraftarı en fazla olan takım ise Galatasaray’dır.

Stadyum resimleri

Ancak her ne kadar taraftarı en fazla olan kulüp Galatasaray olsa da ülkemizin her şehrinin kendince bir futbol kültürü vardır. Elbette ki bu şehirlerin başında Türkiye’nin en büyük 3 takımını bünyesinde barındıran İstanbul gelmektedir.

Fairplay temsili görsel

Her ne kadar dönem dönem futboldan kaynaklı olarak ülkemizde üzücü olaylar meydana gelse de aslına bakılırsa özellikle 3 büyük kulüp taraftarları arasında fairplay ve dostça birlikteliklerin mümkün olduğunu yukarıdaki fotoğraf ne kadar güzel gösteriyor. Adil bir futbol ve dostluk isteyenlerin futbol ile ilgili kapak fotoğrafları yukarıdaki gibi olabilir.

İlginç futbol bilgileri

futbol topu görseli

Tam da bu noktada görsellerimiz ile birlikte futbolla ilgili çokça bilinmeyen birtakım bilgileri sizinle paylaşmak sanırım oldukça faydalı olacaktır.

Kurulan en eski futbol kulübü Sheffield F.C futbol kulübüdür.

Futbolda ikili mücadele

Kulübün kuruluş yılı 1857’dir. Yaklaşık 160 yıldır var olan Sheffield F.C, hali hazırda Premier Lig’de oynamaya devam etmektedir.

Türkiye’de hiç gol yemeden şampiyon olan tek takım Fenerbahçe’dir.

Fenerbahçe kapak fotoğrafları

Fenerbahçe, 1922-1923 Cuma Ligi’ni hiç gol yemeden şampiyon bitirmeyi başararak bu alanda çok uzun süreler kırılamayacak bir rekora imza atmayı başarmıştır.

Futbol ile ilgili kapak fotoğrafları arayan Fenerbahçeliler bu bilgiden sonra yukarıdaki fotoğrafı profillerinde kullanabilirler.

Dünya Kupa’sını sadece 8 farklı ülke kazanmıştır.

Futbol topu kalenin önünde görsel

Sadece spor anlamında değil, her anlamda dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan Dünya Kupası organizasyonu, 1930 yılında ilk olarak Uruguay’da düzenlemiştir. O günden bugüne gelen 21 turnuvada kupayı sadece 8 ülke kazanmayı başarmıştır. Kupa, bu 8 ülke arasında gidip gelmiştir.

Bu ülkelerin en başarılısıysa kupayı toplamda 5 kere müzesine götürmeyi başaran Brezilya olmuştur.

En yaşlı profesyonel futbol oyuncusu 52 yaşındadır.

Futbol tutkusu

Profesyonel anlamda futbol oynayan dünyanın en yaşlı insanı, 52 yaşındaki Kazuyoshi Miura’dır. Daha önce 50 yaşında oynayan Sir Stanley Mathews tarafından kırılan rekoru 52 yaşında oynayarak egale etmeyi başarmıştır.

Türkiye’de en uzun süre namağlup olan takım Beşiktaş’tır.

Beşiktaş kapak fotoğrafları

Beşiktaş, 1990-91 sezonunun ortalarından 92-93 sezonunun ortalarına kadar çıktığı 48 maçın hiç birinde mağlup olmamıştır. Bu da en uzun süre namağlup takım olmasını sağlamış ve kırılması güç bir rekorun meydana gelmesini sağlamıştır.

Beşiktaşlı bir kişinin kapak fotoğrafı da muhakkak yukarıdaki gibi olursa oldukça şık olacaktır.

Zlatan İbrahimovic, Şampiyonlar Ligi’ni kazanan 6 kulüpte forma giydi. Ancak kendisi hiç kazanamadı.

futbol köşe gönderi

Dünya futbolunun en önemli santraforlarından biri olan Zlatan İbrahimovic, daha önce Şampiyonlar Ligi’ni kazanan 6 takımda forma giymiştir. Ancak ne yazık ki bu takımların hiçbiri Zlatan burada oynarken Şampiyonlar Ligi’ni kazanmamıştır. Bu takımlar;

  • Ajax
  • Barcelona
  • Inter
  • Juventus
  • Milan
  • Manchester United

Oynanan bütün futbol maçlarında oyuncular maç boyunca ortalama 9,65 km. koşarlar.

stadyum görseli

Nitekim hakemlerin de ortalama koştukları mesafe ise yaklaşık 8 kilometre olmuştur. Üst düzey hakemlerde bu mesafe 12-13 km.’yi bulmaktadır.

Yıldız futbolcular

dünyanın en ünlü futbolcuları

Yukarıdaki futbol ile ilgili kapak fotoğrafları içerisinde dünyanın en yıldız oyuncularının neredeyse hepsini tek bir karede görebilirsiniz. Bu resim de profilinizde çok şık duracaktır.

Ayrıca yine uygun bir kapak fotoğrafı örneği, Şampiyonlar Ligi’nin logosu olan yukarıdaki görsel olabilir.

Futbol bizim için bir tutkudur. Ya sizin için. Sizin için de öyle mi?

Dilerseniz bu tutkuya Türk futbol tarihinin en unutulmaz 3 maçı içeriğimizle devam edin: Türk Futbol tarihinin en unutulmaz 3 maçı.

 

 

 

 

 

Author: Ali Emre

Selam Ben Ali Emre, Resimlerle çok ilgili bir sanat aşığı olarak birbirinden güzel resim ve fotoğrafları sizler için derlemeye çalışmaktan büyük keyif duyuyorum. İyi seyirler, iyi okumalar!

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler