Youtube Profil Resmi ile ilgili bilinmesi gereken önemli hususlar

Youtube, ilk kurulduğu 2005 yılının üzerinden geçen 15 yıllık süre zarfında video paylaşım platformlarının tartışmasız lideri haline gelmiştir. Bunda kendini sürekli geliştirmesi ve platform üzerinde insanların etkileşimlerini arttırmasının büyük etkisi vardır.

Bugün, Youtube üzerinde bir kanal kurarak yayın yapmak oldukça kolaydır. Ayrıca Youtube, kazandığı reklam gelirlerinin önemli bir kısmını yayıncıları ile paylaşması nedeniyle yayıncılarını sürekli gelişime teşvik etmektedir.

Youtube profili oluşturanların ilgilendikleri konular arasında Youtube profil resmi ile ilgili konular kafa karışıklığına yol açabilmektedir. Biz de bu yazımızda Youtube profil resmi nasıl değiştirilir, Youtube kapak fotoğrafı boyutu ne olmalıdır gibi konulardan bahsedip Youtube’u kullanacak kişilere profil resmi örnekleri sunmak istiyoruz. Dilerseniz başlayalım.

Youtube Profil Resmi Nasıl Yapılır?

Youtube’da elbette ki profesyonel anlamda yayın yapmak isteyen ve bunu sürekli gerçekleştirme hedefinde olan kişilerin öncelikli amaçları Youtube profillerinin kaliteli bir görünüme sahip olmasıdır.

Bu tip profil oluşturmak isteyen kişiler elbette ki hazır Youtube profil resmi veya kapak fotoğrafı kullanmayacaktır.

Bunlar için önerimiz Youtube profil resimlerini yaparken Adobe’un profesyonel resim düzenleme programları olan Photoshop ve Illustrator programlarını kullanmalarının özellikle Youtube kanal profil resmi yapma çok sağlıklı sonuçlar almalarına yol açacağını bilmeleridir.

Youtube Profil Resmi Nasıl Değiştirilir?

Youtube hesabınız Google’da kullandığınız bütün hesaplarla bağlantılı bir hesaptır. Dolayısıyla Youtube’da profil resminizde bir değişiklik yapmanız halinde bu yaptığınız değişikliğin Google hesaplarınızdaki profil resminizi de değiştirecektir. Tersi şekilde Google üzerinden hesabınızda yapacağınız profil resmi değişikliği yine aynı şekilde Youtube profil fotosu üzerinde de değişikliğe yol açacaktır.

Youtube profil resmi şu şekilde değiştirilir:

  • Sağ üst köşede resminizin olduğu yere basarak Kanalınız yazan kısma tıklayınız.

  • Burada üst kısımda halihazırdaki resminizin yer aldığı kısma tıklayın. Sonrasında karşınıza şöyle bir pencere çıkacaktır.

  • Buradaki “Düzenle” kısmına tıklayın.
  • Ardından karşınıza profil resminizin ve altında “Değiştir” ve “Kaldır” seçeneklerinin yer aldığı bir ekran gelecektir.
  • Burada değiştir seçeneğine basarsanız Youtube profil resmi değiştirme işlemi gerçekleşmiş olacaktır.
  • Bu ekranda kaldır seçeneğine basarsanız Youtube profil resmi kaldırma işlemi gerçekleşmiş olacaktır.

Youtube Profil Resmi Boyutu

Bilindiği üzere Youtube profilinde 2 adet resim yer almaktadır. Bunlardan biri Youtube profil fotoğrafı, diğeri de Youtube kapak fotoğrafıdır.

Youtube profil resmi boyutu

Youtube profil resmi boyutu için maksimum resim boyutu 800X800 pikseldir.

Youtube kapak fotoğrafı boyutu

Youtube kapak fotoğrafının en küçük ölçüsü 1546X423 piksel ebatlarında olabilir. Resmin maksimum boyutu 5 MB. olabilir. Youtube kapak fotoğrafı boyutu olarak en ideal ölçü 2560X1440 pikseldir. Youtube kapak fotoğrafına aynı zamanda Youtube banner görseli de denir. Youtube banner boyutu da benzer ölçülerdedir.

Youtube için profil resmi olarak yukarıdaki görsel genç kızlar tarafından kullanılabilir.

Özellikle tesettürlü kızlar tarafından bu tip anime tarzı resimler Youtube profil resmi olarak kullanılıyor.

Youtube kanal resmi olarak yine tesettürlü genç kızlar tarafından kullanılabilecek bir diğer görsel de arka profilden çekilmiş yukarıdaki tarzda bir görseldir.

Youtube’da sadece kullanıcı olarak yer almak isteyen kişilerin anonim kullanıcı profil resmi örneği olarak yukarıdaki resim kullanılabilir.

Yine Youtube’u anonim olarak kullanacaklar için bir diğer resim tipi daha haşarı bir tipi temsil eden resimdir.

Son dönemlerde sosyal medyanın en ilgi çekici karakterlerinden biri olan Murat Övüç’e benzeyen yukarıdaki resimde bir diğer Youtube profil resmi örneğidir.

Youtube’da profil için kullanılabilecek bir diğer örnek resim hesapta iyi bir kontrast oluşturacak siyah beyaz adam profilidir.

Şık bir çizim isteyenler ise Youtube’un en önemli şarkıcılarından Reynmen’in temsili görselidir.

Yukarıda belirttiğimiz resimler daha çok Youtube erkek profili için kullanılabilecek resimlerdi. Şimdi Youtube kadın profili için kullanılabilecek anonim profil resimlerinden birine örnek verelim.

Film izleyen bir çocuk da Youtube’da video izlemek için bulunan bir kullanıcı için ideal bir resim olabilir.

Youtube’un en çok yayın yapan yayıncı kitlelerinden biri oyun yayını yapan yayıncılardır. Oyun yayını yapanlar için değil, ama oyun yayını izleyenlerin takip edebilecekleri bir diğer izleyici profil resmi örneği yukarıdaki resimdir.

Şık duracak profil resmi örneklerinden biri de yukarıdaki resimdir.

Güzel bir kız resmi de her zaman sosyal medya profillerini canlandırır.

 

 

 

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler