Whatsapp Profil Resmi Değiştirme-Gizleme ve Örnek Profil Resimleri

İlk yayınlandığı yıl olan 2009’dan bugüne geçen 11 yılda Whatsapp uygulaması, dünyanın 4 bir yanında en çok kullanılan internet kullanan anlık mesajlaşma uygulaması olmayı başarmıştır.

Son verilere göre Whatsapp 180 ülkede 1,5 milyar insan tarafından kullanılmaktadır.

Haliyle bu kadar çok ilgi gören bir uygulama olması ve bu kadar çok sayıda insan tarafından kullanılması nedeniyle 2014 yılında Facebook tarafından satın alınmıştır. O dönemde 19 milyar dolara satışı yapılan şirket için ödenen bu miktar, halihazırda dahi teknoloji dünyasının en yüksek 5 satın alımının içerisinde yer alıyor.

Whatsapp kullanımı oldukça pratik bir uygulamadır. Zaten bu nedenle de bu kadar çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Uygulamanın çalışma prensibi, cep telefonu numaraları üzerinden kişiye özel tanımlanan Whatsapp profilleri üzerinden mesajlaşmaların gerçekleştirilmesidir. Bu özelliği sayesinde bir sosyal ağ niteliği de taşıyan Whatsapp’ta profil resmi ile ilgili bilinmesi gereken önemli noktalardan bahsettikten sonra profilinizi canlandıracak Whatsapp profil resmi örnekleri ile yazımıza devam edeceğiz.

Whatsapp profil resmi değiştirme

Whatsapp kullanıcılarının merak ettikleri konuların başında Whatsapp profil resmi değiştirme konusu gelmektedir. Whatsapp uygulaması telefona indirilip kurulduktan sonra Whatsapp profil resmi yükleme ve dilediğiniz bir anda Whatsapp profil resmi kaldırma işlemleri de yine burada bahsettiğimiz şekilde yapılabilmektedir.

  • İlk olarak uygulamada üst menüde 3 nokta ile gösterilen kısma tıklayarak menüye erişim sağlamalısınız.

  • Açılan menünün en altında yer alan “Ayarlar” kısmına tıklayınız.

  • Sol üstte halihazırdaki profil resminizin olduğu kısma tıklayın.

  • Gelen sayfa, sizin profilinizin sayfasıdır. Burada işaretli kısımda gözüken fotoğraf makinesi ikonuna tıklayınız.

  • Bu ikona tıkladıktan sonra karşınıza gelen menüde profil fotoğrafı ile ilgili yukarıda gördüğünüz 3 seçenekle karşılaşacaksınız. Bu seçeneklerden galeriyi seçerseniz galerinizde yer alan fotoğraflardan birini Whatsapp profil resminiz yapabilirsiniz. Kamerayı seçerseniz o anda çekeceğiniz bir fotoğrafı Whatsapp profil resminiz yapabilirsiniz.

Whatsapp Profil Resmi Gizleme

Whatsapp kullananların çoğunlukla diledikleri bir özellik olan Whatsapp profil resmi gizleme işleminin nasıl yapılacağından bahsedelim şimdi de.

Whatsapp’taki profil resminizin dilediğiniz kişiler tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz. Bunu aşağıdaki adımları takip ederek şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Tıpkı profil resmi değiştirirken yaptığınız gibi yine ayarlar menüsünü kullanarak geldiğiniz sayfada bu sefer yukarıdaki hesap kısmına tıklayınız.

  • Hesap menüsünün en üstünde yer alan “Gizlilik” kısmına tıklayınız.

    • Gelen menüde gördüğünüz üzere Whatsapp son görülme, Whatsapp durum, Whatsapp hakkımda ve Whatsapp profil fotoğrafının kimler tarafından görülebileceğine dair düzenlemelerin yapılabildiğini görüyoruz. Burada şimdilik istediğimiz Whatsapp profil fotoğrafının kimlere görüleceğinin ayarlarını belirlemek olduğu için Profil Fotoğrafı kısmına tıklayınız.

  • Buradan karşınıza çıkan ekranda profil fotoğrafınızı kimlerin görebileceğini düzenleyebilirsiniz. Whatsapp profil fotoğrafı gizleme için burada yer alan “Hiç Kimse” kısmını tıkladığınız zaman profil fotoğrafınızı Whatsapp’taki kimse göremeyecektir. Kişilerim kısmını tıkladığınızda sadece rehberinizde kayıtlı olan kişiler profil fotoğrafınızı görebilirken; Herkes yazan kısma tıkladığınız takdirde profil fotoğrafınızı Whatsapp kullanan herkes görebilecektir.

Whatsapp profil resmi örnekleri

Whatsapp profilinizi canlandıracak ağzından gül olan şirin bir köpek resmi ilk Whatsapp profil resmi önerimiz.

Yine yakından çekilmiş bir gül fotoğrafını da Whatsapp profilinizde şık bir şekilde durması için kullanabilirsiniz.

Bu da profilinize renk katacak bir diğer gül fotoğrafı önerimiz. Özellikle aşkın sembolü olan gülün aşıklar tarafından sık tercih edilen bir Whatsapp profil resmi çeşidi olduğunu belirtelim.

Duygu durumu daha çok gizemli görünüm sergileyenler için bir gizemli profil resmi örneği yukarıda yer alıyor.

Aynı şekilde profilinize gizem katacak bir diğer profil resmi çeşidi de geceleri aydınlatan ağaçtaki kuş resmidir.

Yan görünümden bir kadın resmi sıradaki önerimiz oluyor.

Siyah-beyaz ikinci resim örneğimiz bir diğer önerimiz olacaktır.

Her daim ruhu çocuk kalanların şen şakraklığını temsil edecek sohbetlerine yansıyacak bir diğer neşeli resim yukarıda yer alıyor.

Aynı resmin bir diğer versiyonu. Tavşanın neşesi gününüzü aydınlatsın diyelim efendim. 🙂

Whatsapp profil resmi dini öğeler de çok tercih edilmektedir. Önemli din büyüklerimizden olan Mevlana’nın yukarıdaki sözü Whatsapp profil resmi dini öğütleri kişilerinize bildirecektir.

Yüreği aşkla dolu olanların tercih edecekleri bir diğer resim de yukarıdaki resimdir.

Yine aşıkların tercih edeceği bir diğer resim. Bir elmanın iki yarısı olanlar için bizden gelsin.

Tabi ki aşkta kazanmak da var kaybetmek de. Kavuşamayanlar için geliyor sıradaki resmimiz.

Sevimli dostlarımız Whatsapp’ta ve diğer farklı sosyal medya mecralarında en çok tercih edilen resim türleri arasında yer alıyor. Evet, kedilerden bahsediyoruz.

Şirin bir kedicik, profilinizde ne kadar da güzel duracaktır.

O zaman biz de yazımızın son resmini şirin mi şirin bir kedi yavrusu ile bitirelim. Yukarıdaki yavru kedicik gibi tatlı bir profil diliyoruz.

 

Whatsapp uygulamasının sahibi Facebook’ta profil resminizin nasıl olacağına dair yazımıza da bir göz atmak isteyebilirsiniz.

 

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler