Steam Profil Resmi Değiştirme ve Profil Resmi Örnekleri

Steam, kuruluş tarihi olan 2003 yılından bugüne gelen 17 yıllık süreçte oyun severler tarafından ilgi ile kullanılan bir dijital oyun platformudur.

İnternet teknolojilerinde yaşanan gelişmelerle birlikte eski zamanlarda olduğu gibi cd veya herhangi bir depolama aygıtı kullanılarak oyun oynama eskide kalmış oldu. Artık internetteki bulut teknolojileri ve Steam profilleri kullanılarak internet üzerinden dilediğiniz oyunu oynamanız mümkündür.

Steam profili, her oyuncunun kendi adına açtığı özel Steam profil resmi olan ve buradan dilediği oyunu indirip bilgisayarına kurarak kolayca erişim sağlayabildiği bir sisteme sahiptir. Bu da oyunculara pratik bir şekilde istedikleri oyunları oynama imkanı sunmaktadır.

Steam ile ilgili oyuncuların en çok merak ettikleri konuların başında kendi adlarına özelleştirdikleri profil aracılığıyla nasıl oyun oynayabilecekleri gelmektedir.

Biz de bu yazımızda Steam profil resmi nasıl değiştirilir veya yeni bir Steam profil resmi nasıl yüklenir gibi sorulara cevap vererek Özgün Resimler olarak kullanıcılarımıza profillerinde kullanabilecekleri Steam profil resmi örnekleri sunmak istedik.

Steam profil resmi yapma

Öncelikle Steam’de profil resmi olarak kullanmak isteyeceğiniz gönderiyi dilediğiniz şekillerde tasarlayarak oyunlarınızda farkınızı ortaya koymak için herhangi bir program bilgisi olmadan kullanabileceğiniz internet sitelerini kullanımınıza sunmak istiyoruz.

Steam profilinize özel resim yapabileceğiniz internet siteleriyle kolayca dilediğiniz resmi dakikalar içerisinde oluşturabilirsiniz.

https://www.canva.com/

https://tr.onlinelogomaker.com/

Steam profil resmi nasıl yüklenir? Nasıl değiştirilir?

Öncelikle Steam’de halihazırda bir profilinizin olması gerekmektedir. Steam üzerinde belirlediğiniz profil resmi aynı zamanda Steam üzerinden oynadığınız örneğin CS Go gibi oyunlarda da profil resmi olarak kullanılmaktadır.

Steam’de kişisel profilinize resim yüklemek için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Öncelikle üst menüde yer alan alanda profilinizin ismi yazan kısmın üzerine fare ile gelin. Bu durumda aşağıdaki menü ile karşılaşacaksınız.

  • Bu menüde Profil yazan kısma tıklayınız. Bu kısma tıkladıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir.

  • Halihazırda bir profil resminiz varsa burada soru işareti olan kısımda bu resim görüntülenecektir. Yoksa da yukarıdaki gibi soru işareti gözükecektir. Profil ile ilgili tüm düzenlemeler için sağ altta bulunan profili düzenle kısmına tıklamalısınız.

  • Karşınıza gelen menüde Steam avatar yazan kısımda yukarıdaki gibi bir ekranla karşılaşacaksınız. Buradan dilediğiniz profil resmini yükle butonuna tıklayarak seçebilirsiniz. Ayrıca alt kısımdaki”Resmi oyun avatarlarından seçim yapın.” menüsünü kullanarak Steam’in en çok kullanılan avatarlarından birini de Steam profil resminiz yapabilirsiniz.

Steam profil resmi boyutları için en ideal boyut 184X184 pikseldir. Ancak yukarıda da görüldüğü gibi 64X64 ve 32X32 piksellik resimler de Steam’de profil resmi olarak kullanılabilmektedir.

Steam Profil Resmi Örnekleri

Steam’de profil resmi olarak kullanabileceğiniz Özgün Resimler farkıyla sunduğumuz görsellerimiz ise şunlardır:

Leon filminin baş karakteri Jen Reno’nun resmi, Steam’de katliam yapmak isteyenler için en ideal seçimlerden biri olabilir. Bizim en iyi Steam profil resmi önerimiz Jen Reno’dur.

Yine Steam’in soğukkanlı katilleri için yukarıdaki foto da oldukça kullanışlı ve şık bir profil ortaya koyacaktır.

Anime sevenleri yine unutmadık. Steam profil resmi için anime karakterlerinden birini beğeninize sunuyoruz.

Ciddiyet sevenler içinse Hitman benzeri bir tarz iyi olacaktır.

Kurukafa, kesinlikle profilinizin havasını baştan yaratacak bir Steam profil fotoğraf örneğidir.

CS Go gibi bir oyunda karşı takımı alaşağı etmek isteyenler profil resimleri ile bile bir hava oluşturabilirler. Saldırıya kalkmış bir kurt resmi bu amaca sonuna kadar hizmet etmektedir.

Batman’in unutulmaz efsanesi Joker, iyi oyuncuların yine sık yaptığı seçimler arasında yer alıyor.

Joker’in farklı tiplemeleri Steam profilinizde yer bulabilecek görüntüler arasında kesinlikle.

Steam’de kullanabileceğiniz bir diğer görsel de yukarıdaki beyaz şeytan görselidir.

Soğukkanlı Steam tetikçilerinin tercihi yukarıdaki gibi bir resim olabilir.

Yine Steam’de çok kill isteyenler için kurt metaforu önemli bir görüntü sunar.

Klasik tarzda resim sevenler için bir Steam profil fotosu örneği yukarıdaki tipteki resimdir.

Benzer bir resimle devam ediyoruz.

Kill isteyen Steam katilleri profillerini süsleyen resimlerden belli olacaktır.

Son olarak tüyler ürperten bir bir profil fotosu ile galerimizi bitiriyoruz. Umarız bunlardan biri ile oyun kalitenizi resim kalitesi ile taçlandırma şansına kavuşursunuz.

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler