Sosyal Platformlar için Profil resimleri

Çağımız sosyal medya çağı. Artık her birimizin internetteki izdüşümü olan farklı sosyal medya platformlarında hesapları var. Bu hesaplarla hayatımızda olan bitenleri çevremize bildirebiliyoruz.

Tabi ki ilk etapta sadece bu amaçla kullanımına başlanan sosyal medya platformları zaman içerisinde o kadar çok büyüdü ve farklı amaçlar için kullanılmaya başlandı ki kendi kitlesini de oluşturmayı başardı. Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarının bazıları Facebook, Twitter, Instagram, Steam gibi platformlardır. Bunların her birinin kullanılma amaçları elbette ki farklılık göstermektedir.

Bu platformlarda yer almak isteyen herkesin kendine has profillerinin olması gerekmektedir. Her sosyal medya platformu için de ilgili kişi profillerinin her birinin profil resimlerinin olması gerekmektedir.

Biz de bu yazımızda farklı sosyal medya platformlarının her birinin profil resimlerinin nasıl olması gerektiğinden bahisle örnek bazı profil resimleri belirteceğiz. Pek çok platform için örnekleriyle en iyi profil resimleri sizlerle.

Twitter profil resimleri

İlk olarak günümüzde çoğunlukla haber kaynağı olarak kullanılan Twitter ile başlayalım.

Twitter, günümüzde insanların kısıtlamaya maruz kalmadan haber edinebilmek için en yoğun kullandıkları sosyal medya aracı. Hatta Twitter’ın bu kadar çok talep görmesinin en önemli nedenlerinden biri Arap Baharı gibi yakın tarihin en önemli siyasi olaylarında Twitter’ın yoğun bir şekil kullanılmasıydı.

Profesyonel amaçlarla Twitter’ı kullananların sayısı her geçen gün artarken Twitter profil resminin nasıl olması gerektiği de merak konusu. Twitter profil resminin nasıl olması gerektiği ile ilgili detaylı bilgi almayı dileyenleri içeriğimize davet edelim ve biz Twitter profil resmi örnekleri ile yazımıza devam edelim.

Daha çok motivasyon temalı çalışmak isteyen hesaplar için pelerin edinip uçma teması üzerine kurulu yukarıdaki profil resmi örneği Twitter hesabında kullanılabilir.

Sevimli kedi dostlarımızı profillerinde kullanmak isteyenler için ideal bir resim örneği yukarıdaki resim olacaktır.

Daha fazla Twitter profil resmi örneği için yazımıza bekliyoruz.

Facebook Profil Resimleri

İlk kurulduğu günden bu yana kullanıcı sayısı her geçen gün artan ve dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Facebook, klasik sosyal medya platformlarının ilk örneğidir denilebilir.

Facebook’ta profil açan kişilerin etkileyici bir Facebook profili için havalı profil resimleri kullanması gerekmektedir. Face profil resimleri çekerken şunlara dikkat edilmesi daha iyi bir Facebook profilinizin olmasını sağlayacaktır:

  • Facebook profil resminizde yüzünüzün görüldüğü bir resim tercih ediniz. Eğer kendi resminizi profil resmi olarak koymak istemiyorsanız aşağıda belirttiğimiz resimler tam size göre.
  • Birden fazla kişinin yer aldığı toplu fotoğrafları Facebook’ta profil resmi olarak kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.
  • Facebook profil resminizin sağ çapraz veya sol çaprazdan çekilmiş bir resim olması resmin daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır.

Anonim hesap kullanmak isteyenler için veya havalı bir profil sahibi olma amacı olanlar için en havalı Facebook profil resimleri örneklerimizden bir kaçını sunuyoruz. Daha fazlası ve Facebook profil resmi değiştirme gibi işlemleri ilgili içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Yine sevimli arkadaşlarımız kedileri Facebook profilinde cool bir profil için kullanabilirsiniz.

Yakın profilden göz resmi de Facebook profil resmi olarak oldukça şık bir seçim olacaktır.

Youtube Profil Resimleri

Sosyal medyanın en büyük video paylaşım platformu olan Youtube da günümüzde video içerik üretmek isteyen kişilerin ilk tercih ettikleri sosyal medya platformudur. Youtube üzerinden video paylaşmak için kişiye özel bir profilin olması gerekmektedir. Bu profilin de elbette ki profil resmi…

Youtube profil resmi örnekleri aşağıda yer alıyor. Youtube profil resmi nasıl koyulur gibi soruların cevabı ise içeriğimizde yer alıyor.

Güzel ve özgün bir profil resmi arayanlar için resim örneğimiz yukarıdadır.

Fight Club filminin Marla Singer’ını andıran kızın sigarası profile Marla Singer havası katacaktır.

Steam profil resimleri

Dünyanın en popüler oyun uygulaması olan Steam üzerinden oyun oynamak isteyenler, hem Steam profil resimleri hem de Steam’in en popüler oyunu olan CS: Go profil resimleri için Steam’i kullanabilirler.

Öncelikle CS:Go profil resminizin nasıl değiştirilebileceği ve CS:Go profil resmi boyutu gibi konular için yazımıza gidebilirsiniz.

Steam’deki profil resminiz aynı zamanda CS:Go profil resminiz olacaktır. Bu profil resimleri için örneklerimiz aşağıda yer alıyor.

İsyanı ve başkaldırıyı seven Steam oyuncularının profillerinde kullanabilecekleri resim olarak V maskesi takmış ve parası ile sigara yakan bir adam tasviri oldukça şık olacaktır.

CS Go katliamcıları için yine ideal bir resim yukarıda yer alan resimdir.

Silahıyla fark yaratmak isteyenler için bir diğer CS Go profil resmi örneği yukarıda yer almaktadır.

Steam ve CS:Go profilinize kurukafa ile fark katın.

Spotify profil resimleri

En popüler müzik uygulamarından biri olan Spotify, aynı zamanda müzik ile insanları bir araya getiren bir sosyal medya platformudur. Spotify üyeliği açan herkesin kendine özel bir profili oluşmaktadır. Bu profilden dinlediği müzik tarzlarını seçebilir ve arkadaş edinebilmektedir.

Spotify’da havalı bir profil isteyenler için Spotify profil resmi örneklerine aşağıda yer verilmektedir. Spotify profil resmi değiştirme ve detaylı örnekler için içeriğimize gidebilirsiniz.

Müzik sevenler ve her daim müzikle yaşayanlar için müzik dinleyen kız, Spotify profilinde oldukça şık bir görüntü ortaya koyacaktır.

Yine Spotify profiline ilişkin bir albüm resmi ve gitar müziğin ruhunu yakalayanlara hitap ediyor.

Elbette ki müzik diyince akıllara ilk olarak djler geliyor. Dj görüntüsü de Spotify profil resmi için oldukça ideal bir seçim olacaktır.

Discord profil resimleri

Discord da yine özellikle oyuncular tarafından çok sık kullanılan bir sosyal medya platformudur. Discord’un özelliği ses paylaşımı yapılmasına imkan veren bir uygulama olmasıdır. Anlık olarak örneğin; CS:Go oynayan bir takım birbiri ile Discord üzerinden sesli olarak iletişim kurabilmektedir.

Discord’da da elbette ki her profil sahibinin bir profil resminin olması gerekmektedir. Discord profil resimleri ile ilgili detaylı bilgiyi yazımızdan alabilirsiniz. Bununla birlikte yine de Discord hesabında kullanılabilecek resim örneklerinin bazılarına aşağıda yer veriyoruz.

Discord’da bir katliam timi isteyenleri en iyi temsil edecek görsel belki de kurukafadır. Kurukafa görseli en şık Discord profil resmi örneklerinden biri olacaktır.

Yine yok etme üzerine kurulu bir oyun oynayanların oluşturdukları takımlarında alevli bir ejderha oldukça şık bir profil resmi olacaktır.

Sinirli ve kindar bir ayı Discord profilinize renk katacaktır.

Whatsapp profil resimleri

Dünyanın en çok kullanılan hızlı sohbet uygulaması olan Whatsapp’ta da telefon numaranıza bağlanmış profiliniz ile rehberinizdeki kişiler ile sohbet edebilirsiniz. Telefon numaraları üzerinden irtibat kurulmasına imkan tanıyan bir sosyal medya platformu olan Whatsapp’ta da çoğu zaman profil resimleri önemli bir ayrıntıdır.

Whatsapp profil resmi değiştirme ile ilgili detaylar için içeriğimize bekleriz.

Aşağıda da Whatsapp profilinize renk katacak bazı profil resmi örneklerini sunuyoruz. Umarız, profilinizde çok memnun kalırsınız.

Yaz aylarını anımsatacak bir deniz manzarası profilinizi oldukça havalı bir görünüme kavuşturacaktır.

Yine bir diğer deniz manzarası resmi de Whatsapp profil resimleri için oldukça iyi bir seçim olacaktır.

Eyfel Kulesi de Paris’in canlı havasını profilinize yansıtma noktasında size yardımcı olacaktır.

Instagram profil resimleri

Ve son olarak sadece resim ve video paylaşımı yapılabilen son zamanların en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram profil resimlerine sıra geldi.

Instagram profil resmi büyütme ile ilgili detaylara içeriğimizden erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca yine birbirinden şık Instagram profil resimlerine de aynı içeriğimizden erişim sağlayabilirsiniz.

Bununla birlikte Instagram’da profil resmi belirlenirken dikkat edilmesi gereken en önemli noktanın profil resminizin kare olması olduğunu unutmayın. Bu kare profil resmi Instagram tarafından orta kısmından daire şeklinde kırpılacağından tam ortasında görünmesini istediğiniz görüntünün yer aldığı resimleri tercih ederseniz Instagram profil resimleriniz daha şık olacaktır.

Bununla birlikte yine Instagram profil resmi ile ilgili dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da Instagram’daki profil resminizin eğer bir şirket değilseniz gerçekçi görüntüler olmasıdır.

Birkaç örnek Instagram profil resmini aşağıda görebilirsiniz.

Sigara içen bir iskelet profilinize ilginç bir hava katabilir. Bu haliyle Instagram profil fotosu olarak tercih edilebilir bir resimdir.

Yine gizemli görüntülerden hoşlananlar için ideal bir Instagram profil fotoğrafı örneği de yukarıdaki tarz bir resim olacaktır.

Yine sigara içen bir kız resmi profilinize ateşli bir hava katacaktır.

Instagram bir fotoğraf paylaşma sitesi olması nedeniyle fotoğrafa önem veren kişilerin bu sitedeki fotoğrafçılık faaliyetini göstermesi açısından fotoğraf makinesi de ideal bir Instagram profil fotoğrafı olabilir.

 

 

 

 

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler