Instagram profil resmi büyütme ve profil resmi örnekleri

Instagram, sadece fotoğraf ve video paylaşılabilen bir sosyal ağ fikriyle 10 yıl önce kurulan ve 10 yıllık geçmişinden bugüne oldukça hızlı bir şekilde büyümüştür. Instagram’ın son dönem istatistiklerine göre tüm dünyada 1 milyar kullanıcısı var.

Instagram uygulaması 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmıştır.

Özellikle spor, sanat, moda ve müzik dünyasının en ünlü isimlerinin yoğun bir şekilde kullandığı Instagram, zaman içerisinde bu kadar çok kullanıcıya hitap etmesiyle birlikte kendi pazarını bile oluşturdu. Güncel istatistiklere göre Türkiye’nin Instagram kullanıcı sayısı 39 milyon ve bu rakamla Türkiye, Instagram’ın dünyada en çok kullanıldığı 5’nci ülke pozisyonunda.

Instagram’da sadece fotoğraf ve video gibi medya dosyaları ile paylaşımlar yapıldığı için Instagram kullanıcılarının hesaplarından yapacakları paylaşımlarda özellikle kaliteli fotoğraflarının olmalarını istemesi oldukça doğal bir hal alıyor.

Ayrıca, Instagram profil resmi, bir Instagram kullanıcısının hesabının kalitesini de ortaya koyan önemli bir etmendir. Biz de Özgün Resimler olarak Instagram profil fotoğrafları ile ilgili en çok merak edilen konulardan bahsederek özellikle Instagram’ı anonim olarak kullanmak isteyenlerin faydalanabileceği Instagram profil fotoğrafları örnekleri paylaşımı yapmak istiyoruz. Dilerseniz hemen başlayalım.

Instagram profil resmi büyütme

Instagram’da bir profile girdiğiniz zaman çoğu zaman eğer o profil sizi takip etmiyorsa sadece sizin takip ettiğiniz veya hiçbir bağınız olmayan bir profilin profil resminin tam boyutunu göremezsiniz.

Bir Instagram profilinin tam boyutunu görmek istiyorsanız bu işlemi yapan internet sitelerini kullanabilirsiniz.

Instagram profil resmi büyütme ve Instagram profil resmi görme için aşağıda belirttiğimiz internet sitesini bir şekilde kullanabilirsiniz. Sitenin bir diğer özelliği de kullanımının oldukça pratik olmasıdır:

https://instafullsize.com/tr

Söz konusu siteden Instagram profil resmi indirme işlemi de gerçekleştirilebilmektedir.

Instagram profil resmi boyutu

Instagram profil resminizin kare olması gerekmektedir. Zira, profile çekilecek resim, her ne kadar daire şeklinde gözükse de fotoğrafın ham hali kare şeklindeki bir görseldir. Bu görsel kırpılarak profilde gösterilmektedir. Ancak resmin tam boyutlu haline tıkladığınızda karşınıza kare hali çıkacaktır.

Instagram profil resmi boyutunun optimum ölçeği 110X110 pikseldir.

Instagram profil resmi örnekleri

Anonim hesapların Instagram profil resmi olarak kullanabilecekleri birbirinden şık görsellerimizle devam edelim.

Instargam profilinizin resmi olarak böylesi bir ufak fotoğraf makinesi, sitenin kuruluş amacını da göstermesi açısından güzel bir seçim olacaktır.

Yine, benzer bir fotoğraf makinesi resmi. Daha kare bir görünüme sahip olması nedeniyle profilde daha şık görünecektir.

Fotoğrafı seviyorum.” temalı yukarıdaki görsel de yine tam bir Instagramer görseli.

Bir sırlar kitabıyla ruhunuzun anahtarını temsil etme kabiliyetini gösteren yukarıdaki resim de yine oldukça ideal bir foto.

Nostalji sevenler için gül ve mektup temalı fotoğrafımız da sıradaki örnek resimlerimiz arasında yer alıyor.

Yine daha çok kadın profillerine uygun bir çiçek buketinin önünde şık bir kalp resmi.

Romantizmi sevenlere özel kullanılabilecek bir resim yukarıda yer alıyor.

Burada da yine sevginin ve güzelliğin sembolü olan kırmızı gülü dalında göstermek isteyen Instagramerlar için bir örnek yer alıyor.

Kadınlara hitap eden resimlerden sonra şimdi sırada gizem ve estetiği seven erkek anonim hesaplarda kullanılabilecek bir Instagram profil resmi ile devam edelim.

Geceleri sevenler, profilinizde de gecenin şıklığını bu resmimizle yansıtacaksınız.

Gizemin gücünü şıklıkla tamamlayın. Hem şık hem de gizemli Instagram kullanıcıları için sıradaki resmimizi önerebiliriz.

Yine, V for Vendetta filminin efsanevi kahramanı V maskesi, eminiz ki profilinize çok klas bir hava katacak.

Ruhunda yaşadığı çalkantıları dışa yansıtmak isteyen profiller için yukarıdaki resim tercih edilebilir.

Suicide Squat filminin Joker’i de elindeki fotoğraf makinesi ile adeta Instagram’a özel bir poz vermiş durumda. Güzel bir seçim olacaktır.

Yine, güzel bir kadın portresi profil fotosu olarak gönül rahatlığıyla seçebileceğiniz resimler arasında yer alacaktır.

Sanatı ve insan portrelerini sevenler için örnek bir Instagram profil resmi.

Sanat severler için önerilerimiz devam ediyor.

Instagram profilini hem karakalem hem de bir kısmı boyalı gerçek ile hayal arasında şık bir portre ile süslemek isteyenler için mükemmel bir seçim.

Son olarak, Instagram profilini sanatçı ruhu ile doldurmak isteyen kişilere yapacağımız önerimizle yazımızı bitirelim.

Twitter profil resimleri ile ilgileniyorsanız mutlaka bu içeriğimizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler