En İlginç Profil Fotoğrafları

İnternet, özellikle mobil cihazlar vasıtasıyla hayatımızın her anında yer almaya başladı. Bu alanların en başta geleniyse şüphesiz sosyal medya. Dünyanın en çok ilgi gören sosyal medya sitelerinin en az birinde hesabımız var. Hal böyle olunca buralarda oluşturduğumuz profil de bizim için önemli oluyor. Profil fotoğraflarının nasıl olması ile ilgili detaylı bilgiyi linkteki yazımızdan edinebilirsiniz. Bu yazımızda en ilginç profil fotoğrafları paylaşımı yapacağız.

Göz yanılmasına sebep olan profil fotoğrafları ilgi çeker.

En ilginç profil fotoğrafları

Bazen öyle resimler ile karşı karşıya kalırız ki bu resimlere farklı açılardan bakıldığında farklı görüntüler görürüz. Bu tip fotoğrafların bu şekilde çekilmesinde aslında resim sanatında kullanılan bazı tekniklerden ilham alındığını söylersek çok da abartmış olmayız sanırım.

Ünlü Resimler üzerindeki oynamalar profilde ilgi çekebilir.

İlginç Mona Lisa resmi

Özellikle ilginç profil resimleri hazırlanırken günümüzün montaj programlarından faydalanıldığını belirtebiliriz. Yukarıdaki resim de bunların bir örneği; dünyanın en güzel resimleri arasında yer alan Mona Lisa’yı farklı yorumlanmış bir şekilde tablomuzda görüyoruz.

Aynı şekilde ünlülerin resimleri de profil fotoğrafı olarak kullanılabilir.

Heath Ledger

Burada da yine 2008 yılında çekilen Batman:Dark Knight filminde göstermiş olduğu efsanevi performansı ve bu filmin çekimlerinin ardından trajik bir şekilde hayatını kaybeden Heath Ledger’ı Joker olmuş haliyle görüyoruz. Şüphesiz en ilginç profil resimleri görünümü olarak çok iyi bir seçim olacaktır. Nitekim Ledger, o yıl göstermiş olduğu performansla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Oskar’ını almıştır.

Farklı açılardan farklı şekillerde görünen fotoğraflar

Farklı açılardan bakıldığında farklı şekillerde görülen resimler de en ilginç profil resimleri arasında sayılabilir. Nitekim yukarıdaki resim böyle bir resimdir. Resimde aynı yüz profilinin iki farklı açıdan görünebildiği açıktır. Bu açılardan birinde görülen yüz karşıdan tespit edilebilirken diğer açı da yüz yandan görülebilmektedir.

Photoshoplu görseller

Yine bir fotomontajlı resim. Bu resimde görselin ana temasındaki deniz kızının yüzü değiştirilmiş ve ortaya bir hayli ilginç ve komik bir görsel çıkmış.

Teknolojinin geldiği son noktanın görseli olmaya aday bir fotoğraf.

Bu resimde de benzer Brezilya’nın Rio şehrindeki Hz. İsa temsili olduğuna inanılan heykelin yanına bir çocuk kendi resmini montajlamış ve ortaya bir hayli ilginç bir görüntü çıkmış. Eminiz ki bu resim, bu çocuğun sosyal medya profilinde uzun bir müddet ana profil resmi olarak yer kaplamıştır. Burada ilginç olan bu çocuğun Rio’daki Hz. İsa heykelini biliyor olması. 🙂

Kendi başına silah dayamayı gördük ama tüfek de biraz abartı olmamış mı?

Önce kendimi sonra seni vururum temsili görsel

Sanırız bugün en ilginç profil resimleri bu tarz çocuklardan gelecek çoğunlukla. Bu resim, şu ana kadarki resimlerimiz arasında en doğal olanı. Şaka bir yana bu da sosyal medyanın en ilginç profil resimleri arasında kesinlikle başlara oynayacak bir resim.

Kendim ettim kendim buldum resmi

Sıkı durun. Size bir buhranın fotoğrafını gösteriyoruz. Hakkında sayfalarca kitap yazılır. Şaka şaka 🙂 Bu da yine sosyal medyanın hışmına uğrama potansiyeli oldukça yüksek bir ilginç profil fotoğrafı. Ama yalan yok, fikir iyi işlenirse ilgi çekici bir hal alır buna eminiz.

Doğru zamanlamalar da çok ilginç fotoğraflar ortaya konulmasını sağlar.

Doğru zamanlamayla güzel şeyler ortaya çıkaran bir fotoğraf

Nitekim yukarıdaki fotoğraf da bunlardan biri olmayı başarmıştır. Kitabın arka kapak resmi, doğru zamanda çekilmiş ve bu şekilde sanki arka kapak resmindeki kişi, kitabı okuyan kişinin yüzü gibi görülmüştür. Son derece ilginç bir profil fotoğrafı daha.

Bilgisayarla oynanmış resimler bir başka favori resim şeklimiz.

Takım elbiseli panda

Şüphesiz bu resimde panda ile takım elbise o kadar iyi bir araya getirilmiş ki birini diğerinden ayırmak çok mümkün olmuyor. Takım elbise giyen bir panda görmek de bu vesileyle hepimize nasip olmuş oldu 🙂

Sentorlar Türk mü

Modern zamanların sentoru. Bildiğiniz üzere mitolojide vücudunun alt kısmı at üst kısmı insan olan sentorların mitolojide Türkleri temsil ettiğine dair varsayımlarla dahi karşılaştık. Sentorlar Türk mü bilmiyoruz ama bu resme göre kışın o karında üşümedikleri kesin.

Prensesin görünüşü

Kendini profilinde peri masalı kahramanı olarak görmek isteyenlerin tercihi de yukarıdaki gibi bir resim olabilir şüphesiz. Günümüzde bu işler malumunuz olduğu üzere çok pratik bir şekilde yapılabiliyor. Alın kendi resminizi buraya montajlayın. Kolayca prenses olun. 🙂

Doğru anda doğru yerde en ilginç profil fotoğrafları

Zamanlaması doğru tutturulmuş profil fotoğrafları

Doğru zamanda doğru yerde durarak meşhur Pisa kulesi pozu gibi pozlara sahip olabilirsiniz. Nitekim yukarıdaki fotoğraf da muazzam zamanlamasıyla ilgileri üzerine çekmeyi başarıyor.

Fotomontajlı profil fotoğrafları

Bu da yine amatör ruhlu ancak profesyonel tarzda bir resim. Şunu söylemek lazım. Biz bu tarz üzerinden samimiyet akan resimlere açıkçası bayılıyoruz.

En ilginç profil fotoğrafları

Bir uzaylıyla bile resminiz olabilir. Unutulmaz bilim kurgu filmlerden E.T’nin kahramanın fotoğraf uzay dünya kardeşliğini vurguluyor. Oldukça ilginç elbette. Sosyal medyanın derinliklerinden bir başka fotoğraf olarak dikkatimizi çekti.

Ama yine favorimiz her zaman doğal fotoğraflar oldu.

Doğal ve bir o kadar da ilginç profil fotoğrafı

Bu fotoğrafı anlatacak çok fazla kelime yok. İlginçliği fazla lafa gerek bırakmıyor. Doğallığı ile bizi bizden alan bir manzara.

Alkollü bir kişinin çekildiğini tahmin ettiğimiz ilginç profil fotoğrafı

Yine bu resim de gömlek olarak vücudunu ortaya koymuş bir abimizin fotoğrafı. Adamın tipi tam bir Rus. Sanırız ki alkollüyken bu fotoğrafı çekilmiş olmalı.

İlginç fotoğraflar

Ve yine doğallığını tarzıyla ispatlamış bir başka ilginç profil fotoğrafı.

Şaka bir yana sosyal medya hesaplarınızda böyle resimler kullanmanızı açıkçası çok tavsiye etmiyoruz. Yine de siz bilirsiniz tabi ki. Bir gün bizim içeriklerimizden birine konu olmak istiyorsanız kullanabilirsiniz. 🙂

Author: Ali Emre

Selam Ben Ali Emre, Resimlerle çok ilgili bir sanat aşığı olarak birbirinden güzel resim ve fotoğrafları sizler için derlemeye çalışmaktan büyük keyif duyuyorum. İyi seyirler, iyi okumalar!

1 thought on “En İlginç Profil Fotoğrafları

Comments are closed.

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler