Discord Profil Resmi Örnekleri

Son yılların özellikle oyuncular arasında sesli iletişim kurmak amacıyla en çok kullanılan uygulamalarından biri olmayı başaran Discord, pratik kullanım şekliyle rakipleri arasından sıyrılmayı başardı.

Bugün karşılıklı çok oyuncu ile oynanan özellikle strateji ve fps oyunlarında takım içi diyalog kurmak ve iletişimi sürdürmek Discord’un en yoğun kullanılma şeklidir.

Ancak elbette ki oyuncular tarafından sık kullanılıyor olması Discord’un sadece oyun amacıyla kullanıldığı anlamına gelmiyor. Discord’un bir diğer kullanılma şekli de belli topluluklar arası sohbet kanalları oluşturmak şeklindedir. Özellikle toplu bir sohbet grubu oluşturup bu sohbet grubunda farklı alt başlıklar altında farklı konularda konuşulabilmesi ve tamamen ücretsiz olması da Discord’u eşsiz yapan özellikler arasında yer alıyor.

Bu özellikleriyle aynı zamanda bir sosyal mecra olan Discord’a üye olmak isteyen herkesin kendine özel bir profilinin olması gerekmektedir. Bu profil ile Discord’a kayıt olup kolayca kullanabilirsiniz.

Biz de Özgün Resimler olarak Discord profilinize şıklık katacak birbirinden güzel Discord profil resmi örneğinden bahsetmek istiyoruz. Ancak bunlardan önce Discord profil resimleri ile ilgili merak edilen birkaç husustan bahsedelim.

Discord hareketli profil resmi yapma

Discord profil resmi hareketli olan Discord hesapları hepinizin dikkatini çekmiştir. Tıpkı bu hesaplarda olduğu gibi sizin de Discord profil resminizin hareketli olması için yapmanız gerekenleri adım adım şu şekilde belirtebiliriz:

 • Öncelikle bu işlemi gerçekleştirmek için https://ezgif.com/ adresinden faydalanacağız. Bunun için bu siteye giriş yapın.
 • Sitede öncelikle dilediğiniz bir resmi gif formatına çevirebilirsiniz. Halihazırda gif formatında bir resim bilgisayarınızda mevcutsa bunu da doğrudan kullanabilirsiniz. Bu açıdan herhangi bir video içeriğini de Ezgif sitesini kullanarak gif formatına çevirebilirsiniz.
 • Ardından üst menüde bulunan kısmına tıklamanız gerekmektedir.
 • Discord profil resmi olarak kullanmak istediğiniz dosyayı burada gif formatından apng formatına çevirmeniz gerekecektir. Bunun için de çevirme işlemini gerçekleştirmek istediğiniz dosyayı kısmına tıklayarak yüklemektir.

 • Karşınıza şu şekilde bir ekran gelecektir. Bu ekranda “Dosya Seç” kısmından yüklemek istediğiniz dosyayı seçin. Ardından aşağıda yer alan “Upload” kısmına tıklayarak dosyayı siteye yükleyin.
 • Dosya yüklendikten sonra dosyanın alt kısmında “Convert to APNG” yazan kısma tıklayın ve dönüştürülmüş resmi farklı kaydedin.
 • Ardından yine üst menüdeki kısmına tıklayınız.
 • Kaydettiğiniz dosyayı yine benzer şekilde buraya yükleyin.
 • Yükleme işlemi gerçekleştikten sonra bu png dosyasını gif dosyasına çevirmek için “Convert to Gif” kısmına tıklayın.
 • Çevrilmiş dosyayı yine aynı şekilde bilgisayarınıza kaydedin. Bu noktada gife çevrilmiş dosyanızın boyutunu 100X100 yapmanız gerekmektedir.
 • Sonrasında Discord profilinizdeki kullanıcı ayarlarından Discord profil resmi değiştirme işleminin de yapılabildiği “Avatarı Değiştir” kısmından çevirme işlemini gerçekleştirdiğiniz dosyayı yüklediğiniz takdirde Discord hareketli profil resmi avatarınızda görülecektir.

Discord profil resmi örnekleri

Şimdi gelelim Özgün Resimler olarak seçtiğimiz ve Discord profilinize farklı bir hava katacak profil resmi örneklerimize. Oyun oynarken seçtiğimiz resimleri rahatlıkla Discord profil resminiz olarak kullanabilirsiniz.

Discord profilinizde ifadesiz bir surat ile şık bir görüntü sağlayabilirsiniz. Profesyonel oyuncuların tercihi soğukkanlılık belirten bir profil resmi çeşidi olacaktır.

Bir diğer Discord profil resmi örneği olarak ise gülümseyen bir ifade kullanılabilir.

Türkiye’den oynayacak oyuncular için de bunu profilinde göstermek sıklıkla tercih edilebiliyor. Yukarıdaki resim de bu işlem için kullanılabilir.

Yine Türklüğünü vurgulamak isteyen Discord profilleri için bir başka resim örneği de yukarıda yer verdiğimiz resimdir.

Kurtlar puslu havayı severmiş. Discord kurtları da puslu oyunlarda dişlerini bu resimle düşmana gösterebilir.

Robotik bir imaj için bu resim Discord profilinize hava katacaktır.

Dişli oyuncular için Discord profil resmi çok önemlidir. Zira profilinizdeki imajınızla oyunlarda kazandığınız tecrübeyi gösterebilirsiniz.

Alev alev yanan bir profille rakiplerine korku salmayı kim istemez ki?

Alevli ışıltılı Discord profil resimleri yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Korkutan bir tarz isteyenlerin ilk tercihlerinden biri de kuru kafalardır. Kuru kafalar pek çok platformda popüler olduğu gibi Discord’da da oldukça dikkat çekici profil resimleri olacaktır.

Tarzını Discord’daki profil resminle yansıt. Oyunculuğunun kalitesini göster.

Oynadığın oyunlarda karizmanı Discord profil resmi ile sağlayabilirsin.

Ormanların kralı aslan ile Discord’un kralı da olacaksın şüphesiz.

Ancak unutma, her ne kadar aslan ormanın kralı da olsa ondan daha güçlüler de vardır.

Discord profil resmin ile oyun tarzını da göstereceksin.

Kurtlar ile başladık. Profil resmi örneklerimizi kurtlar ile bitirelim istiyoruz.

Umarız Discord’daki oyun tarzını profil resmin ile gösterebilirsin. Bizim profil resimlerimiz de emin ol tam sana göre.

Oyunculuğunun kalitesini ortaya koyabileceğin bir diğer ortam, Steam profil resimleri ile ilgili yazımıza da bir göz atmak isteyebilirsin.

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler