Milli Oyunumuz Zula Resimleri

InGame Group tarafından oluşturulan ve beklentilerin çoktan ötesine geçmiş bir oyun Zula. Tamamen Türk yapımı özelliğini taşıyan Zula, günden güne popülaritesini artırmakta ve daha geniş  kitlelerce oynanmaktadır. InGame Group'un pazarlama stratejisi sayesinde espor alanında da oyunumuz ülkemizi başarıyla temsil etmektedir. Biz de bu yazımızda zula resimleri ile oyunu sizlere daha iyi  tanıtabilmeyi ve sevdirebilmeyi amaçladık. Umarız beğenirsiniz.

Zula en iyi FPS oyunları arasında gösteriliyor.

Evet başlıktan da anlaşılacağı üzere Zula bugüne kadar yapılmış en iyi FPS oyunları arasındadır. Peki FPS nedir? FPS, ingilizcesi 'Free to Play' olan kelime grubundan oluşan kelimelerin kısaltılmasıdır. Yani oyunu oynamak için ekstra ücret ödemeniz gerekmiyor. Bu da oyunun ulaşılabilirliliğine ve daha geniş kitlelerce oynanabilmesine daha çok imkan tanımış oluyor.

Hem ücretsiz olup hem de oyun müzikleri, oyun grafikleri hem de oyun içi seslerin daha gerçekçi olması oyunun dünya standartlarında bir oyun olmasını beraberinde getiriyor.

Oyun, çok fazla kişi tarafından oynanınca  zula duvar kağıtları ve diğer görsel imgelere de haliyle ilgi de günden güne artmaktadır.

Zula resimleri günden güne ilgi görüyor

Oyunun bu denli popüler olmasından dolayı oynayan kişilerce zula duvar kağıtları oldukça rağbet görüyor. Eğer oyunun fanı ve sıkı bir takipçisiyseniz kendinize ve zevkinize uygun duvar kağıtlarını edinebilirsiniz.

Oyun, Türkiye dışında ilk defa Playspot firması tarafından Brezilya'da yayınlanmıştır. Oyun yayınlandıktan sonra ülkede çok geniş bir kitlece oynanmış ve ilgi görmüştür. Brezilya'da bu denli ilgi görmesinin ardından oyun bir çok ülkede oynanmaya başlamıştır.

Oyunun bu denli ilgi görmesi beraberinde uluslararası arenada zula rekabet turnuvası ve farklı müsabakaların doğmasına sebep olmuştur.

Zula Rekabet Turnuvası Aşamaları

Zula rekabet turnuvasına katılan kişiler için turnuva aşamaları ;

  • Elemeler
  • Final
  • Süper Lig Play-off

şeklinde oluşturulmuştur.

1. sezonda toplamda davetiye usulü ile 8 takım turnuva içerisinde yer alır. Ligin maçları  haftanın yedi günü canlı yayın eşliğinde yayınlanır. Bu süre zarfında takımlar tüm hünerlerini sergilemek için elinden gelen gayreti gösterirler.

Ligin ilk aşamasını başarıyla tamamlayan dört takım bir sonraki aşamaya geçmeye hak kazanır. Bir sonraki aşamadaki takımlar finallerde kıran kırana bir mücadele için birbirleri ile karşılaşırlar.

Tamamen yerli karakterler yer alan oyunun turnuva moduyla heyecan katlanarak artmaktadır. Oyunun başarısı Türkiye sınırlarını aşmıştır ve yurtdışında da Zula'nın kendi kitlesi oluşmuştur.

Zula'da oyuncular tarafından klasik FPS oyunlarında kullanılan silahlar da kullanılmakla birlikte Zula'nın kendi silahları da kullanıma sunulmuştur. Zula'nın nevi şahsına münhasır silahları olarak MPT-76, M468 ve Scar-L gibi silahları da vardır.

Elbette ki oyun takımların karşılıklı savaşlarını anlatan bir FPS oyunu olsa da bu takımların ikisinin de çarpıcı hikayeleri vardır. İki takımın liderleri Türk teğmen Demir Erez ile savaştığı örgüt olan Gladyo'nun lideri İvan Vasilyev arasındaki bitmeyen savaşın öyküsüdür Zula.

Oyunun İçinden Zula Resimleri

Zula, hem grafik olarak hem de gerçeği neredeyse birebir yansıtabilmesi açısından gerçekten çok üst seviye bir oyundur.

Oyunun içerisinde neredeyse içindeymiş hissine kapılmanız çok olası. Oyunun diğer muadillerinden çok üstün özelliklere de sahip olması zulayı bie adım öne çıkarıyor.

Oyunun içerisinde ilerlerken hem rahatlık hem de görsel zenginlik zulanın çokça tercih edilmesindeki bizce en önemli sebeplerdendir.

Oyunda savaşların devam ettiği haritalar ise birbirinden oldukça farklıdır ve gün geçtikçe oyunun haritaları da çeşitlilik göstermekte ve çoğalmaktadır.

Ancak oyunun belki de en çok ilgi gören haritası yukarıda da resmini gördüğünüz Üsküdar haritası olmuştur. Üsküdar'ın gerçek yerleşim yerlerinden esinlenen haritada Şemsi Paşa Camisi ve arkasındaki Üsküdar sokaklarında çatışma keyfini yaşamak isteyenler bu haritayı oldukça fazla oynamaktadır.

Oyunun farklı versiyonları gün geçtikçe güncellemelerle desteklenmektedir. İlk olarak kapalı beta sürümü yayınlanan oyunun son sürümüyse Zula açık beta olmuştur.

Zula'nın haritaları da günden güne yenilenmektedir. Var olan haritalara ek haritalar hazırlanmakla birlikte mevcut Zula haritaları da güncellenmekte ve daha detaylı hale getirilmektedir.

Görüldüğü üzere birbirinden çeşitli oyun alanlarında savaşmanın mümkün olduğu Zula, ülkemizde en az muadili diğer oyunlar kadar yoğun ilgi görmüş bir oyun olmayı başarmıştır. İlk yayınlandığı 2016 yılından bugüne oyuncu sayısı günden güne artmaktadır.

Zula'nın tamamen yerli topraklarımızda geçen haritalarının bazıları şunlardır:

  • Üsküdar Sokakları
  • Safranbolu
  • Trabzon Uzungöl
  • Nemrut (Adından da anlaşılacağı üzere Nemrut Dağı'nda geçmektedir.)

Oyunun günden güne geliştirilen farklı modlarının olduğundan bahsetmiştik. Bunların en yeni modlarından biri de oyunun Battle Royale modu olmuştur. Son zamanların en çok ilgi çeken oyun modlarından biri olan Battle Royale şeklinde FPS oyunları oynama şekli Zula'ya da getirilmiş ve oyuncular tarafından yoğun ilgi görmüştür.

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler