Dansöz Asena resimleri ile nostalji yolculuğu

90’lı yılların sonu ve 2000’li yılların başında Türk magazini onunla ve sansasyonel hayatıyla çalkalandı. Erken kazandığı şöhretiyle kısa sürede onu tüm Türkiye tanıdı. 90’lar eğlence sektörü denildiğinde akıllara gelen sembol isimlerden biriydi o.

Evet, dansöz Asena’dan bahsediyoruz.

Asıl adı Onur Çakmak olan dansöz Asena resimleri ile bir nostalji yolculuğuna var mısınız?

Asena gençlik resimleri
Asena gençlik resimleri

Onur Çakmak, yani nam-ı diğer dansöz Asena’nın hikayesi 1977 yılında İstanbul’da başlıyor. Henüz 3 aylıkken annesinin terk etmesi üzerine babaannesi ile birlikte Almanya’da yaşamaya başlıyor. Aslen Rizeli olan Asena’nın birlikte yaşadığı babaannesi ise tam bir Karadeniz kadını. Dolayısıyla Türkiye’ye kesin dönüş yaptığı 15 yaşına kadar Karadeniz ve Alman kültürünün tesiriyle büyüyor.

Asena İbrahim Tatlıses resimleri
Asena İbrahim Tatlıses resimleri

Asena’nın televizyon kariyeri ise ilk olarak 1995 yılında Mustafa Topaloğlu ile başlamıştır. Ancak eğitim hayatından dolayı ilk televizyon kariyeri 2 ay gibi kısa bir sürede sonlanmıştır. Dansöz Asena’yı tüm Türkiye’nin tanımasını sağlayan olay ise İbrahim Tatlıses ile 4 yıl boyunca yaşadığı sansasyonel ilişki olmuştur.

Asena İbo show resimleri
Asena İbo Show resimleri

Yaklaşık 6 sene kadar İbrahim Tatlıses’in televizyon programlarında boy gösteren dansöz Asena resimleri bu dönemlerde dergi ve gazetelerin manşetlerini süslemiştir. Tüm Türkiye’nin magazin gündeminde kendine uzun yıllar yer bulan bir ilişki olan Asena – İbrahim Tatlıses ilişkisi kadar ayrılıkları da çok konuşulmuştur.

Asena fotomodel resimleri
Dansöz Asena Resimleri

Ancak elbette ki Asena’nın bu kadar ünlenmesini sağlayan tek etmen İbrahim Tatlıses ile olan ilişkisi değildir. Asena, Türkiye’nin protokol düzeyde etkinliklere katılan ilk oryantal dansçıdır. Eski Amerika başkanı Bill Clinton, dünyaca ünlü şarkıcı Tina Turner ve Mel Gibson gibi dünya yıldızlarının önünde dans etmiş ve ününü işiyle tüm dünyaya duyurmayı başarmıştır. Ayrıca 2008 yılında Paris Hilton’un Türkiye ziyaretinde onunla beraber dans etmesi o dönem dansöz Asena ile Paris Hilton’un aylarca konuşulmasına neden olmuştur.

Asena Hasan Dere evlilik resimleri
Asena Resimleri

Daha sonrasında kariyerine çeşitli show programlarında yarışmacı ve jüri üyeliği yaparak devam eden Asena’nın yarışmacı olarak katıldığı bazı programlar şunlardır:

  • Buzda Dans (2007)
  • Survivor (2011)
  • Yok Böyle Dans (2012)
  • Benzemez Kimse Sana (2012)

Aynı zamanda profesyonel bir kickbox sporcusu olan Asena, 2017 yılında Hasan Dere ile yaptığı evliliğin ardından ekranlardan elini eteğini çekmiştir.

Yine 90’ların en ünlü simalarından Sibel Can resimleri ile 90’lar yolculuğuna gitmek isterseniz tıklayın.

 

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler