En komik resimler

Yoğun ülke ve dünya gündeminin yanı sıra hayatın rutin zorlukları karşısında aradığımız şeylerden biri de gülmektir. Gülmek için de özellikle gülünç ve komik bir sahne izlemek en sık tercih ettiğimiz şeylerdendir. Özellikle Türkiye’de komedi filmlerinin bu kadar çok ilgi görmesinin en önemli sebebi de budur. Toplum olarak gülme isteğimizin oldukça yüksek olduğu bir gerçek.

Biz de Özgün Resimler olarak çoğu ödüllü komik resimler olmak üzere yüzlerinize bir anlık tebessüm yerleştirmek istedik. Dilerseniz başlayalım.

En Komik Resimler

Katılımının internet üzerinden yapıldığı bir yarışma olan dünyanın en komik vahşi yaşam fotoğrafları yarışmasında dereceye giren yukarıdaki resim “Gülen Zebra” komik resimler arşivimizin ilk resmi.

Komik Resimler

İtalya’nın Pisa şehrinde yer alan Pisa Kulesi’ne giden çok sayıda kişinin bu kulenin manzarası eşliğinde komik resimler çekildiği görülür. Yukarıdaki resim de Pisa Kulesi’ni farklı bir perspektiften yakalamış görünüyor.

Komedi

Sokak sanatçıları şehirlerin adeta maskotlarıdır. İnsanların ilgilerini çekmek için kalabalık sokak ve meydanlarda performans sergileyen sanatçılar büyükşehirlerin birçoğunda görülür. Bu gösteriler esnasında çekilen ilgi çekici komik resimler arasında yer alan yukarıdaki fotoğraftaki ekip de performanslarını icra etmek için farklı bir yol çizmiş görünüyor.

Komik Fotolar

Gülmek, neşelenmek ve keyiflenmek insana kendini hem manen hem fiziksel olarak daha iyi hissettirmektedir. Bu konuda yapılan bilimsel çalışmaların hepsi aynı sonuca varmıştır. Gülmenin birkaç faydasından bahsederek komik resimler arşivimize devam edelim.

Komik Fotolar

Gülmek ve özellikle kahkaha atmak kalp sağlığı üzerinde ciddi etkiler oluşturur.

Yapılan araştırmalar neticesinde sürekli gülen ve özellikle kahkaha atan kişilerin kalp hastalıklarına yakalanma riski gülmeyenlere nazaran çok daha düşük bulunmuştur.

Komik Fotoğraflar

Gülmek gerilen kasları gevşetir.

Gülerek kas çekmesi gibi problemlerin üstesinden gelinebilir. Çünkü gülmenin vücutta yarattığı fiziksel etkilerden biri de gevşemedir. Kas gerilmesi gibi problemler yaşayan kişilerin tedavi için bol bol gülmesi tavsiye edilmektedir.

Komik Resim

Gülmek ve neşelenmek diyabetin üstesinden gelmenin en etkili yollarından biridir.

 

Gülmek, kan şekerini düşürmektedir. Bu da özellikle diyabet olan veya diyabet riski yüksek düzeyde olan kişilerin bu hastalıkla mücadelesinde en etkili yollardan biridir.

 

Bununla birlikte eğer hastaysanız gülerek ve neşelenerek içerisinde yer aldığınız hastalıktan daha kısa sürede çıkmanız ve iyileşmeniz mümkün olacaktır.

 

Biz de komik resimler ile buna bir nebze de olsa katkı sağlamışsak ne mutlu bize 

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler