Mavi gözlü kızların ne kadar güzel olduklarını gösteren mavi gözlü kız resimleri

Sarışın ya da esmer; her ne olursa olsun mavi gözlü kızlar bambaşka bir havaya sahiptir. Gülünce yüzlerinden bağımsız olarak gözleriyle de gülen mavi gözlü kızların tatlılığı ve saf güzellikleri her zaman ilgi çeker.

Televizyonda bir canlı yayın veya bir maç izlerken ya da hafta sonu sahil boyunda yürürken mavi gözlü bir kız gördüğümüzde muhakkak ilgimizi çekmiştir. Özellikle mavi gözlü kız çocukları bir başka tatlı olurlar.

Biz de mavi gözün güzelliğini takipçilerimize göstermek istedik. Dilerseniz hemen başlayalım.

Sarışın mavi gözlü kız resimleri

mavi gözlü sarışın kız resimleri
Sarışın mavi gözlü kız resimleri

Mavi gözlü kadınların büyük bir çoğunluğu sarışındır. Bu yüzden mavi göz ile sarışın kadın kavramı genelde bir arada anılır. Ama ne kadar yaygın olursa olsun resimdeki gibi bir mavi gözlü sarışın ile kahve içmeyi kim istemez ki?

Sarışın mavi gözlü doğal kız resimleri arşivimizdeki kızımızın giydiği beyaz bluz da saç rengini ön plana çıkarması nedeniyle çok isabetli bir seçim olmuştur. Sarışın mavi gözlü kadınlar, bir de bu güzelliklerini beyaz ile harmanlarlarsa gerçekten günün yıldızı olma potansiyeli taşımaktadırlar.

sarışın mavi gözlü kız resimleri

Gözdeki mavi rengi bir pigment eksikliğinden dolayı meydana gelmektedir. Mavi gözlü insanlara ilişkin bir diğer özellik de gözlerinin ışığa diğer insanlardan daha hassas olmasıdır.

mavi gözlü sarışın kız

Peki; sarışın açık mavi gözlü kadınlar nasıl giyinmelidir?

Sarışın kadınlar için elbiselerde asalet ve zarafetin sembolü olarak genelde kırmızı renk belirtilmektedir. Saf kırmızı elbiselerin yanında diğer renklerden de kırmızıya yakın tonlar sarışınlara oldukça yakışacaktır. Örneğin; resimdeki gibi bir kahverengi mont hem sarışın hem de daha bronz tenli kadınlara çok yakışacak bir renktir.

Mavi Gözlü Çocuklar

sarışın mavi gözlü doğal kız resimleri

Anne babaların da çocukları için murat ettikleri göz renginin çoğunlukla mavi göz olduğu bir gerçek. Sarışın mavi gözlü kız doğal bir güzelliğe sahiptir.

mavi gözlü bebek resimleri

Sadece çocukluk değil, bebeklikte de mavi göz zaten tatlı varlıklar olan bebekleri çok daha sevimli yapmaktadır. Nitekim ülkemizde de en çok sevilen bebekler sarışın mavi gözlü bebeklerdir. Hatta bu durum o kadar yaygınlaşmıştır ki “Ben küçükken sarışındım.” klişesi ortaya çıkmıştır.

sarışın mavi gözlü kız resimleri

Elinde kendisinin mavi gözlü bebek resimleri olan bir kişi bu durumu kanıtlar kanıtlamasına ama gerçekten küçükken sarışın olduğuna çok fazla şaşırdığımız insanlar hepimizin etrafında vardır.

Bu gibi insanların sayısının çok olması, toplumda yer alan mavi gözlü sarışın bebek sevgisinden dolayıdır.

mavi gözlü kız resimleri

Ancak mavi gözlü kız resimleri gördükçe toplumun bu algısının çok da isabetsiz bir algı olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Gerçekten hem sarışın hem de mavi gözlü insanların birçoğu ilerideki yaşamlarında ünlü birer manken veya oyuncu olmaları bu ilginin doğal bir sonucu olarak da görülebilir.

Yine de farklı ilgileri olanlar için esmer kadın resimleri içeriğimize göz atmanızı da öneririm.

 

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler