Dünyanın En Güzel Kadınları

Dünyanın en güzel kadınları denildiğinde akla elbette birbirinden farklı isimler gelebilir. Güzellik her şeyden önce oldukça göreceli bir kavramdır. Ancak biz yine de Özgün Resimler olarak editör ekibimizin seçtiği dünyanın en güzel kadınları ile ilgili listemizi açıklıyoruz. Listemizin bir kısmı esmer kadın resimleri içermekte ancak sarışın modeller de listemizde önemli bir yer tutmaktadır. Esmer mi sarışın mı tartışmasını listemizle daha da kızıştıracağa benziyoruz 🙂

Katıldığınız ve katılmadığınız noktalarla ilgili detayları yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Dilerseniz, başlayalım.

Monica Belluci

En güzel Monica Belluci fotoğrafları

Dünyanın en güzel kadınları listemizin en başına güzelliği ve alımı noktasında şüphe olmayacak isimlerden biri olan Monica Belluci ile başlıyoruz.

Tam ismi “Monica Anna Maria Bellucci” olan dünyaca ünlü model ve oyuncudur.

Oyunculuk kariyerine geçmeden önce modellik yapan İtalyan yıldızın ilk film denemesi 1992 yılında Francis Ford Cappola’nın Bram Stoker’s Dracula filminde yer alması oldu.

Bu tarihten sonra kendisine dünyaca ün kazanacağı 2002 yılına kadar onlarca filmde rol aldı. Gaspar Noe’ın Dönüş Yok filmindeki performansıyla dünyaca ünlenmeyi başardı.

Belluci’yi dünyanın en güzel kadınları listesinde ilk sıraya koyan 2 farklı Askmen anketi ve bir de Fransız TV şovu vardır.

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe

Dünyanın en güzel kadınları listemizin ikinci sırasını dünyaca ünlü aktrist Marilyn Monroe’ya ayırıyoruz.

Marilyn Monroe, bundan 60 yıl önce vefat etmiş olmasına rağmen güzelliği ve oyunculuk kariyeriyle o günden bugüne etkisi devam eden bir karakter olmayı başarmıştır.

Marilyn Monroe’nın en büyük ünü dönemin komedi filmlerindeki aptal sarışın karakterlerini canlandırmasından kaynaklanmaktadır.

Los Angeles’ta doğup büyüyen Monroe, 16 yaşında evlenerek bir fabrikada çalışmaya başladı. Burada çalışmaya devam ederken 2’nci Dünya Savaşı zamanlarında bir prodüksiyon şirketinde çalışan bir fotoğrafçıya tanıtıldı ve modellik kariyerine başladı.

Modellik kariyerinin ardından kısa bir süre sonra dünyaca tanınan yapım şirketlerinin filmlerinde boy göstermeye başladı.

Ancak Monroe’yu bu kadar meşhur yapan özelliği elbette ki beklenmeyen ölümüydü. Monroe, kariyerinin zirvesinde yer alırken 36 yaşında 1962 yılında resmî açıklamalara göre aşırı doz barbiturat kullanımı yüzünden ölmüştür.

Gerçek ölüm nedeninin ise bu olmadığı üzerine uzun yıllar komplo teorileri üretilmiş ve bu teorilerin bazıları hala tartışılmaya devam edilmektedir.

Scarlett Johansson

Scarlett Johansson Resimleri

1984 doğumlu olan Scarlett Johansson, dünyanın en güzel kadınları listemizin sıradaki ismi. Doğum yeri New York olan dünyaca ünlü yıldızın Vanessa Johansson isimli bir aktris kardeşi daha vardır.

Sinema kariyerine henüz 10 yaşındaki bir çocukken 1994 yılında oynadığı North filmiyle başlayan Johansson’un dünyada en çok tanındığı yapım 2001 yapımı Ghost World filmidir.

Scarlett Johansson henüz genç sayılabilecek bir yaşta ve kariyerinin zirve yıllarını yaşamaya devam ediyor.

Candice Swanepoel

En güzel Candice Swanepoel resimleri

1988 doğumlu dünyaca ünlü model Candice Swanepoel, Güney Afrika’da dünyaya gelmiştir.

Ailesi Hollanda kökenli olan Swanepoel, henüz çocuk sayılabilecek bir yaştayken Durban’daki bir bit pazarında keşfedildi.

Tam ismi Candice Susan Swanepoel 2007 yılında henüz kariyerinin başlarında iken Victoria’s Secret defilelerinde podyumda boy göstermeyi başarmıştır.

Son yıllarda Victoria’s Secret’ın en popüler modellerinden biri olan Swanepoel, 2014 yılında Amerika’nın ünlü finans dergisi Forbes’un en çok kazanan modeller listesine girmiştir.

Barbara Palvin

En güzel Barbara Palvin resimleri

Doğum yeri Macaristan olan Barbara Palvin, hobileri arasında yer alan müzik sayesinde Budapeşte sokaklarında dikkatleri henüz 13 yaşındayken üzerine çekmeyi başarmıştır. İlk profesyonel fotoğraf çekimi 13 yaşındayken Spur Magazine dergisi için yapılmıştır.

Genellikle giyim ve kozmetik markalarına modellik yapan Palvin, henüz 17 yaşındayken ilk defile deneyimini gerçekleştirmiştir. Milan Moda Haftası’na katılan Palvin, o günden bugüne modellik kariyerini yüksek bir ivmeyle arttırmayı başarmakta ve hala model yorumcuları tarafından ince güzelliğe sahip bir manken olarak değerlendirilmektedir.

Adriana Lima

Adriana Lima

1981 Brezilya doğumlu dünyaca ünlü model, henüz 18 yaşındayken başladığı Victoria’s Secret melekliği kariyerini 2018 yılına kadar sürdürerek bu alan en uzun süre Victoria’s Secret melekliği yapmış isim olmayı başarmıştır.

Adriana Lima, sade güzelliği ve mavi gözleriyle yaşı ilerlemesine rağmen güzelliğinden bir şey kaybetmiyor ve her zaman içerisinde yer aldığı projelere marka değeri katmaya devam ediyor.

Asıl adı Adriana Francesca Lima olan dünyaca ünlü model, henüz 13 yaşındayken alışveriş yaptığı yerel bir mağazada keşfedilmiş.

1999 yılında başladığı Victoria’s Secret kariyerinde 4 yıl gibi kısa bir sürede 2003 yılında açılış mankeni olmaya hak kazanmıştır.

Şüphesiz dünyanın en güzel kadınları listemizde yer almayı sonuna kadar hak eden isimlerden biri olan Adriana Lima, bir dönem de Türk sevgilisi Metin Hara ile Türkiye’de halihazırda var olan ününü daha da arttırmıştır.

Miranda Kerr

Miranda Kerr resimleri

Avustralya’da 1983 yılında doğmuş olan dünyaca ünlü model, Miranda Kerr dünyanın en güzel kadınları listemizin yeni üyesi.

1997 yılında henüz 14 yaşındayken keşfedilen modelin profesyonel meslek kariyeri de aynı yıl başlamıştır.

Kariyerindeki en bilinen markalar; Maybelline ve elbette ki dünyaca tanınmasını sağlayan Victoria’s Secret olmuştur.

Maybelline ile ününü arttıran Miranda Kerr, Maybelline tarafından keşfedildikten sonra 23 yaşında Victoria’s Secret kariyerine başlar ve Victoria’s Secret podyumunda boy gösteren ilk Avustralyalı manken olma başarısını gösterir.

Ancak Miranda Kerr’in Victoria’s Secret kariyeri beklendiği kadar uzun sürmez ve 2013 yılında Victoria’s Secret ile sözleşmesini sonlandırır.

Halihazırda Kora Organics isimli bir cilt bakım markası olan Kerr, bir müddettir podyumlardan uzak markasıyla ilgilenmeye devam ediyor.

 

 

 

 

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler