Arka Sokaklar Oyuncuları resimleri

Arka Sokaklar, ilk bölümü 31 Temmuz 2006 yılında yayınlandığından bugüne geçen 14 yılda toplam 549 bölüm yayınlanmayı başarmış ve bu süre içerisinde Arka Sokaklar oyuncuları, her daim merak edilmiştir.

Dizinin konusu İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü’nde görevli özel bir ekibin asayişi sağlamak amacıyla katıldıkları görevler ve bu ekibin günlük aile yaşantısıdır.

Bu kadar uzun süre yayında kalan dizide belli rollerdeki oyuncular dizinin başından beri sabit kalırken bazı rollerde oynayan oyuncular, ilk günden bugüne değiştiler.

Biz de bu kadar uzun süredir devam eden Arka Sokaklar oyuncuları isimleri ve resimleri ile siz kıymetli okuyucularımızı baş başa bırakmak istiyoruz.

Arka Sokaklar oyuncuları – Ekibin daimi üyeleri

Arka Sokaklar dizisi Ali komiser resmi
Arka Sokaklar Ali

Arka Sokaklar dizisinin başarılarından biri de ekibe sonradan katılan oyuncuların kolay adaptasyonuydu. Ancak ekibin daimi üyelerinin yeri izleyicinin gözünde her zaman çok farklı oldu. Bunlardan biri de Komiser Ali rolüyle dizinin ilk bölümünden beri ekibin parçası olan Alp Korkmaz.

1981 doğumlu olan Alp Korkmaz’ın Arka Sokaklar’da oynamış olduğu Komiser Ali rolü ilk oyunculuk deneyimidir.

Dizide ekibin lideri olan Rıza babanın kızı Pınar ile evli olan Komiser Ali karakteri, dizinin en sevilen karakterlerinden biridir.

Arka Sokaklar dizisinin Mesut Komiseri Şevket Çoruh
Komiser Mesut

Arka Sokaklar’ın ilk bölümünden bugüne ekibin en çok sevilen daimi üyelerinden biri muhakkak Mesut Komiser olmuştur. Eski bir özel harekat polisiyken girdiği bir çatışmada ölümden dönmesinin ardından Rıza babanın ekibine katılan Mesut Komiser, o günden beri ekibin önemli bir parçasıdır. Yaptığı espriler ile diziye ayrı bir hava katan Mesut komiser rolünü tecrübeli oyuncu Şevket Çoruh canlandırmaktadır.

Arka Sokaklar dizisinin Hüsnü başkomiserinin resmi
Başkomiser Hüsnü Çoban

Arka Sokaklar’ın ilk bölümünden itibaren dizinin en sevilen karakterlerinden biri de Başkomiser Hüsnü Çoban rolüyle Özgür Ozan’dır. Dizide özellikle muzip çocukları ve aile hayatıyla ilgiyi üzerine çekmeyi başaran Başkomiser Hüsnü, ekibin Mesut komiser ile birlikte büyüklerinden biri olarak ekibe yol göstermektedir.

Tecrübeli oyuncu Özgür Ozan tarafından canlandırılan Hüsnü Çoban ile Komiser Mesut arasındaki tatlı atışmalar da dizinin olmazsa olmazları arasında yer almaktadır.

Arka Sokaklar dizisinin başrol oyuncularından Arka Sokaklar ekibinin lideri emniyet müdürü Rıza Soylu resmi
Rıza baba

Ve gelelim dizide hikayesi anlatılan ekibin liderine. Emniyet Müdürü Rıza Soylu. Ekibini bir aile olarak görmesi nedeniyle Rıza baba olarak anılmaktadır. Dizinin ilk çıktığı günden bugüne dizinin sadık izleyici kitlesi tarafından daima en sevilen karakterlerin başında gelmiştir. Elbette ki bunda karakterin kendi özelliklerinin yanı sıra usta oyuncu Zafer Ergin’in Rıza babayı bu kadar başarılı bir şekilde oynaması da yatmaktadır.

Bu diziden önceki projesi olan Kurtlar Vadisi’nde Kurtlar Konseyi’nin baronu Mehmet Karahanlı rolünün ardından böyle bir rol ile ekranlara gelmesi başlarda bir miktar yadırgansa da Zafer Ergin’in usta oyunculuğu ile kısa sürede Rıza baba karakteri, ekranın en sevilen karakterlerinden biri haline gelmiştir.

Arka Sokaklar oyuncuları – Sonradan katılanlar

2020 arka sokaklar oyuncularının resimleri - Ozan Çobanoğlu

2020 Arka Sokaklar oyuncularının resimleri serimize ilk olarak Ozan Çobanoğlu ile başlıyoruz. Çobanoğlu, diziye sonradan dahil oldu. Hakan Komiser karakterini canlandıran Çobanoğlu, dizide Aylin karakteri ile evli olup diziye Arka Sokaklar 389’ncu bölümde katılmıştır.

Arka Sokaklar Komiser Cemal resmi
Arka Sokaklar Cemal Komiser

Arka Sokaklar dizi oyuncuları “Komiser Cemal” karakterinde Yiğitcan Ergin’i görüyoruz. Diziye sonradan katılan karakterlerden biri olan Ergin’in oynadığı Komiser Cemal karakteri, diziye Ankara Emniyeti’nden tayin olmuş ve genç yaşına rağmen sokakları iyi bilen oldukça tecrübeli bir komiserdir.

Komiser Cemal karakteri, diziye Arka Sokaklar 522’nci bölümde katılmıştır.

Arka Sokaklar Komiser Bahar rolündeki Merve Oflaz resmi
Bahar Komiser – Merve Oflaz

Arka Sokaklar oyuncu fotoları içerisinde diziye sonradan katılanlardan bir diğeri de Komiser Bahar Ayan karakteriyle Merve Oflaz olmuştur. İlk olarak 2011 yılında Survivor Türkiye’nin ilk kadın şampiyonu ile Türkiye çapında üne kavuşmuştur. Pek çok dizi ve yarışma programında oyunculuk ve sunuculuk yaptıktan sonra Arka Sokaklar 449. bölüm itibarıyla Rıza babanın ekibine katılmıştır.

Arka Sokaklar Komiser Yardımcısı Eda Vural resmi
Arka Sokaklar Komiser Yardımcısı Eda Vural

1998 doğumlu olan Ela Yörüklü, Arka Sokaklar oyuncuları arasına 14’ncü sezonuna Komiser Yardımcısı Ezgi Vural olarak katıldı. Dizinin en son transferlerinden biri olan Ela Yörüklü, daha önce 2017 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılmış ve Türkiye çapındaki ününü bu yarışma ile kazanmıştır. Katıldığı yarışmada 2’nci olan Yörüklü, kısa sürede kendini Arka Sokaklar’la sevdirmeyi başarmıştır.

Arka Sokaklar Selin komiser resimleri
Arka Sokaklar Selin Komiser

 

Diziye 2015 yılında katılan Oya Okar, Komiser Selin karakterini canlandırıyor. Dizinin ilk yayınlandığı yıllardan beri oynayan Mesut Komiser karakteriyle dizi içerisinde yaşadığı yakınlık, Selin Komiser karakterini, dizi izleyicisiyle oldukça yakınlaştırdı. Selin Komiser, Rıza babanın ekibine terörle mücadele şubesinden katıldı.

Selin Komiser karakterini canlandıran oyuncu Oya Okar, uzun yıllardır oyunculuk yapıyor. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda oyunculuk üzerine lisans ve yüksek lisans eğitimi gören Okar’ın ilk projesi 2005 yılında oynadığı Şöhret dizisiydi. Bu diziden tam 10 yıl sonra çok çeşitli yapımlarda boy gösterdi. Şu anda da ekranların en uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar oyuncuları arasına Selin Komiser karakteriyle katıldı. Dizi izleyicileri tarafından kısa sürede çok sevildi.

 

 

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler