Son zamanların çılgınlığı Lol Bebek Resimleri

Lol bebekler son yılların en çok satılan oyuncakları olmayı başardılar. Bu bebeklerin üretici 1979 yılı kuruluş tarihi olan MGA Entertainment isimli bir Amerikan şirketidir. Lol bebek resimleri ile bu son zamanların çılgınlığına hep birlikte göz atmak istiyoruz.

Lol bebeklerin tek özelliği; bir ambalaj içerisinde katman katman sarılı bir şekilde gelen bebeğin tamamen sürpriz olmasıdır. Peki, nasıl bir sürpriz?

Sipariş sonrası satın alınan ambalaj birbirinden farklı 7 katmana sahip. Her bir katmanda paketin ortasındaki bebeğin hangi bebek olduğuna dair ipuçları yer alıyor. Bu ipuçları da çoğunlukla bebeğin aksesuarları oluyor. Örneğin; katmanın ortasında yer alan bebeğin karakterine ilişkin bir gözlük, bir kolye veya daha farklı bir aksesuar çıkmaktadır.

Bu bebeklerin her birinin farklı özellikleri ve farklı kişilikleri bulunmaktadır. Bu oyuncakları özel yapan kısım ise yukarıda da belirttiğimiz gibi tamamen sürpriz olmasıdır.

Oyuncak tasarımında ambalajın önemi Lol bebeklerde birinci plandadır. Gerçekten oldukça pahalı olan bu Lol bebekler, çok doğru bir reklam stratejisi izleyerek özellikle sosyal medyada çok fazla görünür olmayı başarmışlar ve bu düzeye gelmişlerdir.

Şimdi Lol bebek resimleri ile bebekleri biraz daha yakından tanıyabiliriz.

Özel çember kutunun en alttaki 7’nci katmanından çıkan bebek, yukarıdaki gibi bir bebek olmaktadır. Bu bebeğe ulaşmak içinse özel ambalajın 7 katmanı tek tek açılmalıdır.

Bazı Lol bebeklerin ambalajlarını açmanın 1 saatten fazla sürdüğü bilinmektedir. Zira çocukların da ilgisini en çok Lol bebeklerin bu ambalajlarını açma durumu çekmektedir.

Lol bebeklerin her birinin farklı birer özelliği bulunmaktadır. Bu oyuncakların her birinin özelliğiyse ambalajı açarken karşınıza ilk katmanda çıkan gizli mesajda verilmektedir.

Her ne kadar Lol bebek resimleri içerisinde yer alan yukarıdaki resimlerdeki bebekler birer sıradan bebek gibi görünüyor olsa da bunların kendilerine has görevlerini yapmaya çalışmak özellikle kız çocukları için inanılmaz eğlenceli. Zaten bu yüzden de bu bebekler dünyanın en çok satılan oyuncak tipleri arasında yer alıyor.

Dış ambalajını açarken karşınıza çıkan katmanlar 7 veya 5 ayrı katman şeklinde olabiliyor. Bu oyuncakların en çok talep gören katmanlıları 7 katmanlı olanları. Ancak 5 katmanlı Lol bebekler de piyasada satışı yapılan bebek çeşitleri arasında yer alıyor.

LOL bebeklerin kimilerinin yanağı sıkıldığında gözyaşı geliyor kimileriyse ağzından su fışkırtıyor.

Lol bebeğin ambalajının katman katman olduğundan ve bu katmanların her birinde farklı ipuçları bulunduğundan bahsetmiştik. Şimdi dilerseniz 7 katmanlı bir Lol bebeği açarken kullanılan ambalajın katmanlarından neler çıktığından bahsedelim.

LoL bebek ambalaj katmanları

LoL bebek resimleri arasında yer alan tüm bebeklerimizin ambalajları elbette birbirinden farklıdır ve tüm bebeklerin ambalajlarında karşılaşacağınız ipuçları o bebeğe özeldir. Ancak ambalaj her bebek için farklı sürprizler koysa da bu sürprizlerin sunulma sırası benzerdir.

7 katmanlı LoL bebek ambalajının ilk katmanında o bebeğin hangi bebek olduğuna dair bir mesaj karşımıza çıkmaktadır. Bu mesaj, bebeğin özelliğine göre değişiklik göstermekte, ve katmanın ortasında hangi bebeğin olduğuna dair heyecanı arttırmaktadır.

2’nci katmanda ise karşımıza birbirinden sevimli çıkartmalar çıkacaktır. Bu çıkartmaları çocuklar dilerse okul defterlerine dilerse kitaplarına veya dolaplarına yapıştırabilirler. Çok sevimli bu çıkartmalar LoL bebek resimleri içindeki resimlerden biri de olabilir tabi ki.

LoL bebek ambalajının 3’ncü katmanı açıldığındaysa çocukların karşısına ufacık şirin mi şirin bebeğinizin içeceğini içebileceği bir şişecik çıkmaktadır.

LoL bebeğin ambalajının 4’ncü katmanında ise minicik bir ayakkabı çifti çıkıyor. Bu ayakkabı ve şişe bebeğimize ait. Ayakkabıları bebeğimize giydireceğiz ve şişeyle de bebeğimizi doyuracağız.

LoL bebeğin 5’nci katmanındansa bebeğinize ait bir elbise çıkacaktır. Bu elbiseyle yine bebeğimizi giydireceğiz.

5’nci katmandan sonra artık yumurtanın içini açma sırası gelecektir. Yumurtanın içini açtığınızdaysa ambalajı içinde bebeğiniz ve serinin tüm bebeklerine ilişkin bir bilgilendirme kartı karşınıza çıkacaktır. Buradan hangi bebeğin sizin olduğunu görebilir ve bebeğinizin özelliklerini buradan takip edebilirsiniz.

Sonrasında karşınıza bebek çıkacaktır. Bebeğin özelliğine göre altında en son sürprize yer verilmiştir. Bu yerine göre bir saç tokası yerine göre de bir gözlük olabilmektedir.

Bu bebeklerin son yıllarda erkekler için olanları da üretilmeye başlandı.

Ancak elbette ki kız çocuklarının gösterdiği ilgi kadar erkek çocukları ilgi gösterir mi işin o kısmı açıkçası biraz tartışmalı olacağa benziyor.

Bebeklerin her birinin birer farklı özelliği olduğunu söylemiştik. Bu özelliklere göre bebeklerin özel bardaklarından su içirdiğinizde karşınıza çıkacaktır. Bu suyu içtikten sonra bebekler gözyaşı dökebiliyor, ağızlarından su fışkırtabiliyor veya altlarını ıslatabiliyorlar.

Lol bebeklerin son özelliği olaraksa her bir bebeğin suya sokulduğunda bir parçasının renk değiştirdiğini söyleyebiliriz.

 

 

Author: Ali Emre

Selam Ben Ali Emre, Resimlerle çok ilgili bir sanat aşığı olarak birbirinden güzel resim ve fotoğrafları sizler için derlemeye çalışmaktan büyük keyif duyuyorum. İyi seyirler, iyi okumalar!

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler