En tatlı anne bebek resimleri

Çocuk sahibi olmak ve çocuk yetiştirmek pek çok açıdan tarifi mümkün olmayan bir deneyimi ebeveynlere sunuyor. Özellikle annelik duygusunun dünyada başka hiçbir duyguya benzemediği de göz önünde bulundurulduğunda. Bunun da anneler için ne kadar heyecan verici olduğunu gösteren kanıtlar anne bebek resimleri.

Pek çok uzmana göre bir çocuğu yetiştirmek aslına bakılırsa insanın kendini yetiştirmesiyle eşdeğer. Evliliğin en güzel meyvesi de çocuklarımız değil midir zaten? Hiç kimse çocuk sahibi olduktan sonra bir daha asla eskisi gibi olamaz. Özellikle söz konusu anne olmuş bir kadınsa.

9 ay boyunca karnında adeta bir insanın oluşumuna şahit olan bir anne, çocuğunu doğurduktan sonra her anında yanında olmaya gayret eder. Özellikle anne ile bebek arasında bağ gerçekten çok farklı bir bağdır.

Biz de bu yazımızda anneliğe dair bilinmeyenleri birbirinden tatlı anne ve çocuk resimleriyle süsleyerek sizlere anlatmak istiyoruz.

Hormonal değişiklikler sanılanın aksine sadece anneler olmaz.

babanın çocuğu ile bağı

Çocuk edinme sürecinde şüphesiz en büyük değişiklik hem maddi hem de manevi olarak annenin vücudunda meydana gelir. Ancak 2000 yılında yapılan bir araştırmaya göre anne adayının hamilelik süreci esnasında baba adayının hormon düzeyinde de değişiklikler meydana geldiği görülmüştür.

Hamilelik döneminde baba adayının testosteron seviyesinde düşüş ve prolaktin seviyesinde artış meydana geldiği görülmüştür.

Vücutta yaşanan değişiklikler sanılanın aksine düşük oranda hamilelik ile ilgilidir.

hamilelikte vücuttaki değişim

Pek çok kadın hamileliği sona erdikten sonra vücudunun bir daha asla hamilelik öncesi gibi olmayacağını düşünüyor. Oysa bu çok doğru bir yaklaşım değil. Vücutta meydana gelen bazı sarkmalar için hemen hamileliğinizi suçlamayın. Zira yaş ilerledikçe bu tip sarkıkların vücutta meydana gelmesi oldukça doğaldır. Bu noktada gerekli önlemleri almaya gayret gösterin.

Hamile kadınlardaki konsantrasyon kaybı sadece hamileliğin başlangıç zamanlarında yaşanmaktadır.

hamilelikte çalışma

Evet, hamileliğin ilk dönemlerinde kadınlarda yaşanan hormon değişimi döneminde artış görülen hormonlardan biri de normalden 30 kat fazla artan progesteron hormonudur. Bu hormonda bu kadar çok artış yaşanması anne adayının kendisini sürekli uykulu hissetmesine sebep olabilir. Ancak bu durum sadece hamileliğin ilk zamanlarında yaşanır.

Uzmanların belirttiğine göre hamilelikte yaşanan hormon değişimleri kadınlarda unutkanlığa sebebiyet verebilir. Ancak beynin temel fonksiyonlarının hamilelik boyunca çok kötü olduğuna dair yaygın inanış doğru değildir.

Bebeğin ilk doğduğu anda cildinin renginin farklı olması tamamen normal bir durumdur.

yeni doğan bebeğin cilt rengi

Doğumunu gerçekleştirmiş ve ilk defa anne olacaklar için faydalı olacak bir bilgiyle anne ve bebek resimlerimize devam edelim.

Yeni doğmuş bir bebeğin ten renginin olması gerekenden farklı olduğunu gördüğünüzde paniğe kapılmamanızı tavsiye ediyoruz. Zira bu tamamıyla olağan bir durumdur. Bebeğin doğumunun ardından gelen birkaç gün içerisinde ten renginin ve özellikle elleri ile ayaklarının mor – kırmızı ve beyaz renkte olduğunu göreceksiniz. Bu tamamıyla normal bir durumdur. Bebeğin cildinin doğumun ardından geçen bir iki gün içerisinde bu tonlarda olmasının sebebi doğum kanalından geçmek için harcağı efor nedeniyle oluşmaktadır.

Ayrıca bebeğin cildindeki aşırı beyazlığın sebebi de verniks isimli bir maddedir. Bu madde gebelik boyunca bebeği dış etkenlerden koruyan yağ tabakasına verilen isimdir. Tıpkı bebeğin el ve ayaklarındaki kırmızılıklar gibi doğumdan 2 veya 3 gün sonra emilmektedir.

Bebeğin göbek bağını koparmayın.

bebeğin göbek bağı

Bu birbirinden tatlı bebek resimlerimizin sonuncusunda vereceğimiz bilgi ise bebeğin göbek bağı ile ilgili olacak.

Göbek bağının genelde bebeğin doğumu esnasında düştüğü zannedilmektedir. Ancak bu doğru bir bilgi değildir. Nitekim göbek bağı doğumun gerçekleştiği andan itibaren geçen 5 ile 15’nci gün kendiliğinden düşmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta her ne kadar bebeğin göbek bağı düşmek üzere olsa dahi göbek bağını dışarıdan bir müdahale ile düşürmeye çalışmayın ve mümkün olduğunca temiz tutun.

Annelik bir mucize ve bu mucizeye dair bilgiler elbette ki bunlarla sınırlı değil. Umarız bu mucizeye dair zihninizde birtakım şeyleri hem resimlerimizle hem de verdiğimiz bilgilerle somutlaştırmışızdır.

Yine bu içeriğimiz yetmediyse en güzel bebek resimleri ile ilgili diğer içeriğimizden devam bu eşsiz yolculuğa devam edebilirsiniz.

Author: Ali Emre

Selam Ben Ali Emre, Resimlerle çok ilgili bir sanat aşığı olarak birbirinden güzel resim ve fotoğrafları sizler için derlemeye çalışmaktan büyük keyif duyuyorum. İyi seyirler, iyi okumalar!

Sanatsal, Estetik ve Özgün Resimler